Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. JSA
|

Nowe dotacje dla firm. Podpowiadamy, co powinieneś wiedzieć

5
Podziel się:

Nowe dotacje dla firm to rozwiązanie w ramach programu dotacji na kapitał obrotowy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dofinansowanie ma formę bezzwrotnej dotacji dla średniej wielkości firm, które przedsiębiorcy mogą przeznaczyć na wydatki związane z prowadzoną przez siebie działalnością.

Nowe dotacje dla firm. Podpowiadamy, co powinieneś wiedzieć
Nowe dotacje dla firm. Podpowiadamy, co powinieneś wiedzieć (iStock)

Nowe dotacje dla firm. Podpowiadamy, co powinieneś wiedzieć

Już od dziś na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości można składać wnioski o pomoc dla średnich przedsiębiorstw. Dodatkowe środki mogą wpłynąć do firm, których obroty spadły o 30 proc. z powodu koronawirusa. Do podziału jest 2,5 mld zł. W ramach programu dofinansowań samozatrudnieni, mikro- i mali przedsiębiorcy będą mogli uzyskać dotacje dla firm bieżącą działalność gospodarczą.

PARP informuje, że dotacje dla firm w ramach finansowania na kapitał obrotowy wynosi 429 827 zł, w zależności od liczby etatów i okresu udzielenia pomocy. Będzie można ją otrzymać na jeden, dwa lub trzy miesiące. Sam wkład własny przedsiębiorcy wynosi przy tym 0 proc.

Nowe dotacje dla firm. Podpowiadamy, co powinieneś wiedzieć

Jak podkreśla minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, nowe dotacje dla firm na kapitał obrotowy będą dostępne dla przedsiębiorców, którzy odnotowali spadek dochodów co najmniej o 30 proc. w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r., porównując ten spadek do poprzedniego miesiąca lub też analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

Przedsiębiorcy sami zadecydują, na co konkretnie przeznaczą otrzymane środki. Mają to być jednak wydatki związane z bieżącą działalnością: od elektryczności, przez wynajem lokalu, po zakup środków eksploatacyjnych - podaje PARP.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Salamka
4 lata temu
To w końcu chodzi o OBROTY czy DOCHÓD ??? Kto to pisał???
Gość
4 lata temu
Dofinansowanie ma formę bezzwrotnej dotacji i konkretnej kasy dla średniej wielkości firm! Mikro i małe musiały zadowolić się pożyczką 5.000 na tzw waciki! Sprawiedliwośći brak w tym państwie!
Grafi
4 lata temu
Pod koniec czerwca ma ruszyć program dla pozostałych tylko będą prowadzić ten program urzędy marszałkowskie
Justyna
4 lata temu
W artykule podane są sprzeczne informacje: "Już od dziś na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości można składać wnioski o pomoc dla średnich przedsiębiorstw. (...) . W ramach programu dofinansowań samozatrudnieni, mikro- i mali przedsiębiorcy będą mogli uzyskać dotacje dla firm bieżącą działalność gospodarczą." Dofinansowanie jest kierowane wyłącznie dla średnich firm, skąd więc info, że w ramach programu mikro, mali i średni będą mogli uzyskać wsparcie?
Piekarz
4 lata temu
Niesprawiedliwe . Kombinatorzy się śmieją. Szef piekarni zaciera ręce, mimo ze ma lepiej niż dotychczas. Wystarczyło w jednym miesiacu nie dać faktur do sklepów zeby dać je podwójnie w nastepnym miesiacu ... ale stratę widać. Masakra co ten PIS robi. Juz nie zagłosuję na nich. Marnują nasze pieniądze