Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Netto przejmuje Tesco Polska

160
Podziel się:

Sieć Netto przejmuje 301 sklepów Tesco w Polsce za 900 mln zł. W ciągu 18 miesięcy od przejęcia szyld Tesco zniknie z Polski i zostanie zastąpiony sklepami Netto.

Netto zastąpi Tesco w Polsce
Netto zastąpi Tesco w Polsce (money.pl)

Tesco informuje o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S (właściciel sieci Netto, duńska grupa detaliczna). Transakcja obejmuje 301 sklepów, dwa centra dystrybucji i główną siedzibę firmy. W ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group.

- Widzieliśmy znaczącą poprawę wyników naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal dostrzegamy wyzwania rynkowe w Polsce. Ta transakcja pozwoli nam skoncentrować się w regionie na działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową i możliwości wzrostu oraz osiągamy marże i wyniki finansowe, które stanowią wartość dla Grupy - powiedział Dave Lewis, prezes Grupy Tesco.

- Chciałbym podziękować wszystkim naszym koleżankom i kolegom z Tesco w Polsce za ich zaangażowanie w obsługę klientów przez tak wiele lat. Uważamy, że ta transakcja to najlepszy sposób zabezpieczenia przyszłości firmy dla naszych pracowników i klientów w Polsce - dodał.

Zobacz także: Obejrzyj: Klienci powoli wracają do galerii handlowych

Całkowita wartość przedsiębiorstwa ustalona w ramach transakcji wynosi 900 mln zł (równowartość 181 mln funtów), a łączne wpływy netto mają wynieść około 819 mln zł (równowartość 165 mln zł). Sfinalizowanie transakcji spodziewane jest w bieżącym roku finansowym. Wpływy ze sprzedaży zostaną przeznaczone na ogólne cele korporacyjne - informuje Tesco.

Netto, przejmując Tesco Polska, zwiększa liczbę sklepów do prawie 700. - Konsolidując obie sieci handlowe na rozwojowym rynku, robimy znaczący krok w realizacji strategii całej naszej grupy, stając się jednym z czołowych graczy na jednym z największych rynków w Europie - powiedział Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

Salling Group planuje przekształcić nabyte sklepy Tesco w Netto 3.0 (ulepszony koncept dyskontu, poszerzony asortyment, wystrój nawiązujący do estetyki skandynawskiej) nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Do tego czasu będą one działały pod szyldem Tesco.

Transakcja musi zostać zweryfikowana i zatwierdzona przez urzędy regulacyjne. Jej sfinalizowanie spodziewane jest w czwartym kwartale 2020 roku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(160)
Greg
4 lata temu
Kupujcie w małych prywatnych polskich sklepach a nie biedra żaba Tesco Lidl. Dbajcie o to co polskie
przejrzałem n...
4 lata temu
i od 2015 tylko Andrzej Duda na prezydenta Polski. Doskonała prezencja w światowym wydaniu. Dbałość o Polaków i kraj na pierwszym miejscu . Dziękujemy .
przejrzałem n...
4 lata temu
i od 2015 r. tylko Andrzej Duda na prezydenta Polski _ Gwarancja na 60 miesięcy bez dodatkowych opłat !!!!!!! Ja to kupuję !!!!!!!!!
Greg
4 lata temu
Kupujcie w małych prywatnych polskich sklepach a nie biedra żaba Tesco Lidl. Dbajcie o to co polskie . - Tak robi nasz rząd i Prezydent Andrzej DUDA na kolejne 5 lat ! - Dobrej Zmiany !!!
dsfg
4 lata temu
nettosyf to najgorsza siec w europie, sztuczne mieso i chemiczne warzywa! dania to kraj "dziwnych" ludzi a zmiana szyldu to ucieczka przed placeniem i TO TRZEBA ZMIENIC!!!! jak chca tu byc w polsce to PLACIC PODATKI inaczej wypier..ac
...
Następna strona