Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Netto przejmuje Tesco Polska

Sieć Netto przejmuje 301 sklepów Tesco w Polsce za 900 mln zł. W ciągu 18 miesięcy od przejęcia szyld Tesco zniknie z Polski i zostanie zastąpiony sklepami Netto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Netto zastąpi Tesco w Polsce

Tesco informuje o sprzedaży swojego biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S (właściciel sieci Netto, duńska grupa detaliczna). Transakcja obejmuje 301 sklepów, dwa centra dystrybucji i główną siedzibę firmy. W ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group.

- Widzieliśmy znaczącą poprawę wyników naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal dostrzegamy wyzwania rynkowe w Polsce. Ta transakcja pozwoli nam skoncentrować się w regionie na działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową i możliwości wzrostu oraz osiągamy marże i wyniki finansowe, które stanowią wartość dla Grupy - powiedział Dave Lewis, prezes Grupy Tesco.

- Chciałbym podziękować wszystkim naszym koleżankom i kolegom z Tesco w Polsce za ich zaangażowanie w obsługę klientów przez tak wiele lat. Uważamy, że ta transakcja to najlepszy sposób zabezpieczenia przyszłości firmy dla naszych pracowników i klientów w Polsce - dodał.

Obejrzyj: Klienci powoli wracają do galerii handlowych

Całkowita wartość przedsiębiorstwa ustalona w ramach transakcji wynosi 900 mln zł (równowartość 181 mln funtów), a łączne wpływy netto mają wynieść około 819 mln zł (równowartość 165 mln zł). Sfinalizowanie transakcji spodziewane jest w bieżącym roku finansowym. Wpływy ze sprzedaży zostaną przeznaczone na ogólne cele korporacyjne - informuje Tesco.

Netto, przejmując Tesco Polska, zwiększa liczbę sklepów do prawie 700. - Konsolidując obie sieci handlowe na rozwojowym rynku, robimy znaczący krok w realizacji strategii całej naszej grupy, stając się jednym z czołowych graczy na jednym z największych rynków w Europie - powiedział Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

Salling Group planuje przekształcić nabyte sklepy Tesco w Netto 3.0 (ulepszony koncept dyskontu, poszerzony asortyment, wystrój nawiązujący do estetyki skandynawskiej) nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Do tego czasu będą one działały pod szyldem Tesco.

Transakcja musi zostać zweryfikowana i zatwierdzona przez urzędy regulacyjne. Jej sfinalizowanie spodziewane jest w czwartym kwartale 2020 roku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2020

Przejrzyjcie na oczy wyborcy !900 milionów zł za 301 sklepów wielkopowierzchniowych w całej Polsce . Tak się składa że 900 milionów zł to dokładnie tyle ile Duda … Czytaj całość

18-06-2020

Polakroszady dla niepłacenia danin!

18-06-2020

IrkaMinął okres ochronny, czas płacić podatki to trzeba się zwijać na Wyspy.

Rozwiń komentarze (160)