Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oszuści wymyślają nowe sposoby na wyłudzanie pieniędzy, są coraz bardziej skuteczni. Na co trzeba uważać? - Oszuści zmieniają metody, ostatnio popularna jest metoda na bon turystyczny, czym zajmuje się już policja - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes UOKiK. - Jeżeli mówimy o alternatywnych inwestycjach finansowych, przede wszystkim trzeba uważać na oferty, w których mówi się o bardzo wysokim zysku i o gwarantowanym zysku. Gwarantowane jest tylko ryzyko. Oszuści kuszą nas, by przejąć nasze oszczędności. Musimy być bardzo ostrożni, szczególnie, gdy nie rozumiemy danego produktu - dodał.

KOMENTARZE
(9)
dociekliwy
4 lata temu
Sprawa ochrony konsumentów byłaby inna gdyby wszystkie te organy UOKiK rzecznik konsumentów nie dostawali nawet 1 grosza dotacji. Mało tego płacili podatki jak zwykłe firmy. Zarobek to wygrane procesy lub sprawy konsumentów. Gdy zgłaszam sprawę, to zgadzam się na to, że 5-10% od wygranej sumy trafi do organizacji reprezentującej nas klientów. Nie byłoby jak obecnie, że ochrona konsumentów to iluzja. Kiedy nie ma mediów, to bujaj się kliencie. Dopiero upublicznienie sprawy powoduje, że przedstawiciele oszustów w postaci UOKiK ruszają cztery litery. Popatrzmy, jak działa ochrona konsumentów w USA! Trzeba więcej komentować? Nawet na kubkach z gorącą kawą jest ostrzeżenie, że zawartość kubka jest gorąca i grozi poparzeniem.
Basia
4 lata temu
" przede wszystkim trzeba uważać na oferty, w których mówi się o bardzo wysokim zysku i o gwarantowanym"--- aale jak to odsiać od zalewu reklam,propozycji legalnych firm? Skoro rzund pozwala na bezkarne wciskanie nam tego szajsu? Powinny być strony poświęcone temu badziewiu.I wtedy kto chce niech se czyta! Kiedyś NIP, pesel, miały być naszą tajemnicą,naszym zabezpieczeniem przed oszustwami.AAA dzięki poczynaniom nierządu pesel stał się tajemnicą Poliszynela.Wszędzie jest dostępny, podczas rejestracji kart,( tuż za rogiem,w kiosku ruchu), w ADMach, ,Poczcie ,(żeby zrezygnować z ulotek), podczas rejestracji samochodu, w bankach, przez operatorów kablówek, i wiele innych. I tak wielka tajemnica wiary w.... bezpieczeństwo, stała się publiczną tajemnicą. Pomijam te przypadki,gdzie faktycznie nie myślimy o bezpieczeństwie.
Prawda
4 lata temu
UOKiK czy powiadamiacie o tym prokuraturę?.Czy wykryte oszustwa są przekazywane do prokuratury?Z tego co wiem na pewnym przykładzie to nie, jaki to ma sens? Czy chodzi że UOKiK może dostać kasę z nałożonej kary, z przestępstwa która zajmie się prokuratura nie?Nadal ci co oszukiwali i walczą przed sądami o nie nakładaniu kary nałożonej przez UOKiK, nadal oszukują konsumentów bo producenci doskonale wiedzą że instytucje kontrolujące nie są w stanie tego wyłapać i robią to tylko na liczne zgłoszenia, sami tyłków nie ruszą,UOKiK nakłada, producent nadal oszukuje, zwykły konsument nie ma uprawnień do kontroli, jak udowodni np kupując dany produkt że ten produkt nie ma tych właściwości o których zapewnia producent, nikt nie potwierdzi z kontrolujących, przyjmujących ten produkt że to jest faktycznie produkt który konsument zakupił, stąd świadomi Producenci jak wygląda sprawa jawnie na bezczelnego oszukują konsumentów,tak to działa, nikt z was nie jest pewien na 100% jest oszukiwanym, bo na to jest przyzwolenie, całe te instytucje państwowe to pic na wodę.
Erg
4 lata temu
Kary za tego typu oszustwa są stosunkowo niewielkie więc tego rodzaju przestępstw przybywa. Represje karne wobec oszustów to nie brak demokracji tylko jej siła. Oszustwa powinny mieć wysokie zagrożenie karne by po prostu się nie opłaciły.
Kiki
4 lata temu
Uokik ostrzega, nakazuje wycofanie, nakłada jak słyszymy kary, co potem?Z oszustwa są tak duże pieniądze że im się to opłaca, nawet karę zapłacić, i tak w kółko mamy koło zamknięte.