Notowania

zus
07.02.2019 07:38

Nowe możliwości ZUS-u. Dokładnie sprawdzi chorych

Elektroniczne zwolnienia lekarskie dają nowe możliwości kontroli zdrowia Polaków. Mają być podstawą do zmian w całej polityce prozdrowotnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
W 2018 r. urzędnicy przeprowadzili blisko pół miliona kontroli i cofnęli świadczenia na ponad 195 mln zł. (Fot: Andrzej Zbraniecki)

Jak informowaliśmy już w money.pl, wdrożenie e-zwolnień lekarskich dało Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych możliwość łatwiejszej kontroli "chorobowego". A i bez tego - bo przepisy weszły dopiero pod koniec roku - Polacy musieli mieć się na baczności. W 2018 r. urzędnicy przeprowadzili blisko pół miliona kontroli i cofnęli świadczenia na ponad 195 mln zł.

"Działanie ZUS-u to wprowadzenie w błąd przedsiębiorców."
Jak nie prośbą, to groźbą. ZUS rozsyła do pracodawców pismo, które wprowadza w błąd

E-zwolnienia mają być jednak nie tylko dodatkowym batem na nieuczciwych, ale również punktem wyjścia do zmian w podejściu państwa do kwestii ochorny zdrowia - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Nauczyciele nie wytrzymali. Masowo nie przychodzą do pracy

- Sprawdzimy przyczyny zachorowań. I na tej podstawie przygotujemy politykę prozdrowotną. Taki system działa w innych krajach - stwierdziła prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zus, zwolnienia, l4, zdrowie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-02-2019

ZreimizakGdzie były kontrole dla policji, prokuratorów,sędziów i pielęgniarek,lekarzy? Tylko umiecie,robili,i tych wszystkich co szczerze pracują na podatek … Czytaj całość

07-02-2019

obywatel RPZLIKWIDOWAĆ TĄ NIECHLUBNĄ INSTYTUCJĘ NIEROBÓW , ORZECZNIKÓW ŻERUJĄCYCH NA ZGONACH I ZMUSIĆ DO FIZYCZNEJ PRACY !

07-02-2019

fredwłaśnie widziałem jak kontrolowali policję, kiedy połowa była na zwolnieniach lekarskich

Rozwiń komentarze (75)