Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Nowe obostrzenia, a może kwarantanna narodowa. Morawiecki: "Dajmy sobie czas do poniedziałku"

367
Podziel się

Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej odniósł się do rosnącego wskaźnika zakażonych na 100 tys. mieszkańców i ewentualnej konieczności wprowadzenia narodowej kwarantanny.

Nowe obostrzenia, a może kwarantanna narodowa. Morawiecki: "Dajmy sobie czas do poniedziałku"
Mateusz Morawiecki (KPRM, Adam Guz, KPRM)
bDzoJoJN

Co z decyzją w kwestii pełnego lockdownu i kwarantanny narodowej? - Dajmy sobie czas do przyszłego poniedziałku - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Jak wyjaśniał rząd swoje decyzje opiera na opiniach ekspertów. - Postępujemy zgodnie z tym, co eksperci, wirusolodzy, epidemiolodzy nam doradzają. Czerpiemy też najlepsze praktyki z innych krajów - zaznaczał.

bDzoJoJP

Przeprosił jednak za błędy popełniane przez rząd. - W tych różnych okolicznościach obostrzeń i działań prowadzących do obniżenia zakażeń na pewno popełniamy błędy i przepraszamy za nie - chcemy zrobić wszystko by walczyć z koronawirusem. To jest nasz wróg numer jeden i nie chcemy z nikim innym walczyć - podkreślał premier.

Zobacz także: Rząd zamyka sklepy meblowe. Ekspert: Trzeba gdzieś postawić tamę

Dopytywany, czy takim błędem było zamknięcie sklepów meblowych i czy teraz każda z branż może liczyć na indywidualne negocjacje w kwestii obostrzeń powiedział jedynie, że "na taką wiwisekcję jeszcze przyjdzie czas".

bDzoJoJV

- Dzisiaj mogę tylko podkreślić, że w gąszczu tych wszystkich działań, przepisów, obostrzeń, nakazów, zakazów rygorów na pewno takie błędy się zdarzały i warto za nie przeprosić - dodał.

bDzoJoKq
KOMENTARZE
(367)
Olin
2 miesiące temu
Słowacja zakończyła właśnie wielki test na 75% ludności. Ogłosiła dziś na stronie rządowej oficjalne dane. Nie badano ludzi testami PCR zalecanymi przez WHO i publikowanymi na co dzień, tylko antygenami ( realna obecność aktywnego wirusa ). Różnice są tak kolosalne i kompromitujące WHO, że można zrozumieć wybór Szwecji która jako jedyna nie uznała testów PCR do walki z wirusem. Z 10% zakażeń w testach PCR, Słowakom wyniki spadły do 1%. Poziom błędu sięgał 90%. Potwierdzono to, co niemieccy lekarze głosili że testy PCR dają tylko błędne wyniki a konsekwencje będą nieobliczalne nie tylko dla ludzi ale również polityków. Komu zależy na restrykcjach i zniewoleniu narodu polskiego?..
onbd
2 miesiące temu
Jak Wam Polacy zrobią Lockdown,to zwiewając z Polski nie zdążycie zabrać naleśników !
Zenek
2 miesiące temu
Lockdown dla premiera i całej partii PIS a pokonamy największą zarazę
bDzoJoKr
Mentor
2 miesiące temu
Tacy specjaliści, że żadne obostrzenia nie przynoszą efektu... a jedynie niszczą gospodarkę i wykańczają polaków. To bardziej zaczyna przypominać wojnę domową.
Noja
2 miesiące temu
Nie ma większego wroga nad covid? A ja myślałem że nowotwory są najczęstszą przyczyną przedwczesnych zgonów. To nowotwór jest prawdziwą zmorą ludzkości. Dzięki takim ludziom jak nasz premier problem nowotworów spadł na daleki plan a efekty już widać po ilości przedwczesnych zgonów. Służba zdrowia jako ta która ma leczyć wszystkie choroby przestała działać z dnia na dzień. Jakby ktoś wyciągnął wtyczkę z gniazda. Jak inaczej nazwać tele poradę niż wyłączenie. Cała ta walka z covidem przypomina walkę ze szkodnikami w sadzie. Opryskujemy sad dla pięknych zdrowych owoców i zabijamy wszystkie owady włącznie z pszczołami.
...
Następna strona