Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PRC
|

Nowe obostrzenia od soboty. W marketach wzmożony ruch

9
Podziel się:

Na dzień przed wprowadzeniem pogłębionego lockdownu Polacy ruszyli na zakupy do marketów budowlanych i sklepów meblowych.

Nowe obostrzenia od soboty. W marketach wzmożony ruch
(WP)

Zaostrzenie lockdownu na kolejne dwa tygodnie już od najbliższej od soboty spowodowało, że Polacy tłumnie ruszyli do sklepów budowlanych. Zwiększony ruch w marketach można było zaobserwować już w czwartek.

Jeszcze przed piątkowym szczytem, w godzinach południowych w sklepach było więcej klientów niż zazwyczaj. Wskazują na to dostępne w internecie statystyki.

Już po godzinie 11 w jednym z warszawskich marketów budowlanych sieci Castorama ruch znacznie przekraczał średnią, a klienci w sklepach spędzali około 30 min. W samo południe również Castorama we Wrocławiu przy centrum Magnolia odnotowała pik. Tam klienci spędzali w sklepie około 25 minut.

Z każdą godziną jednak czas spędzany w sklepie się wydłużał. W podwarszawskim Leroy Merlin przed 12 w sklepie zakupy średnio zajmowały od 30-45 minut. Podobnie było w sklepach tej sieci w Olsztynie.

Polacy szturmem ruszyli również do sklepów Ikea. Alerty o sporym ruchu w sklepie odnotowywały między innymi Wrocław, Warszawa, Gdańsk czy Kraków.

Można się spodziewać, że podobnie jak wczoraj w piątek ruch w sklepach będzie jeszcze większy w okolicach godziny 18, kiedy do sklepów ruszą Polacy, którzy skończą pracę. Jak pisaliśmy w money.pl, w czwartek tworzyły się korki na dojazdach, brakowało miejsc na parkingach, a do kas ustawiały się długie kolejki.

Od 27 marca zamknięte będą nie tylko galerie handlowe, ale także wielkopowierzchniowe markety budowlane czy meblowe powyżej 2000 tys. m kw. Decyzję skrytykowała już Polska Izba Handlu.

Nadal jednak hurtownie, składy budowlane będą dostępne.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
tyle
2 lata temu
i dziwicie się, że tylu ludzi umiera? zamknąć wszystko na miesiąc i będzie po pandemii
STW
2 lata temu
Tych skrajnie niebezpiecznych bandytów należy jak najszybciej odsunąć od władzy i oddać pod sąd wojskowy ! A winnych tych lockdowów, oczywiście ukarać najwyższym znanym ludzkości wymiarem kary !
M.S.
2 lata temu
Tłumy w kolejce po Covid
Jarosław
2 lata temu
Castorama i Liroy powinni olać zakazy, a w przypadku kary oddać sprawę do sądu.
Spokój
2 lata temu
Krytykować jest łatwo, ale znaleźć złoty środek już nie. Gdybyśmy nic nie zrobili to połowy z nas już mogłoby nie być ( a zwłaszcza starszych bliskich, tych którzy najgłośniej się buntują). Właśnie w tej chwili chorują najzagojrzalsi sceptycy z moich okolic. Wszyscy powinniśmy pójść po rozum do głowy i nie panikując równocześnie nie narażać siebie i innych niepotrzebnie. Po takim oblężeniu, chorych znowu przybędzie a z braku remontu lub życia przez kilka dni w "spartańskich" warunkach jeszcze nikt nie stracił zdrowia czy życia. W razie awarii części można kupić w sklepie internetowym. Trzeba naprawdę wyważyć potrzeby.