Notowania

Nowe piramidy finansowe. UOKiK stawia zarzuty trzem firmom

UOKiK ustalił, że firmy te obiecują korzyści za to, że ktoś namówi inne osoby do kupna tzw. pakietów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Prezes Urzędu postawił zarzuty tym firmom.

Luxinvest, Quantum International oraz Quantum sp. z o.o. – to trzy firmy, którym UOKiK postawił zarzuty o stworzenie systemu promocyjnego typu piramida.

- Obecnie działalność tych firm może być znana konsumentom pod marką „Quantum International”. Podczas postępowania wyjaśniającego ustalono, że stoją za nimi te same osoby. Podstawą do podjęcia przez nas działań był sygnał od konsumenta – poinformował Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

Policjanci zatrzymali 30-letnią mieszkankę Ełku.
Piramida finansowa rozbita. Stworzyła ją trzydziestolatka

Reklamując się firmy te podkreślały, że pomagają dochodzić odszkodowań w imieniu konsumentów lub sprzedają usługi szkoleniowe. Organizowały również ogólnopolskie konferencje, na których przedstawiały warunki współpracy - podaje UOKiK.

Podstawową działalnością tych spółek jest jednak sprzedaż pakietów i werbowanie nowych osób, a reklamowanie usług odszkodowawczych lub szkoleniowych może mieć na celu uwiarygodnienie ich w oczach konsumentów, ustalił urząd.

Wyrok za Amber Gold. "Niestety nadal chciwość czasami wygrywa"

"Quantum International EN LLC obiecuje zyski pod dwoma warunkami. Pierwszym jest zakupienie pakietu - VIP kosztuje 14,3 tys. zł, biznes – 5390 zł, mini – 2690 zł. Drugim warunkiem jest namówienie innych osób do zakupu tych pakietów. Zdaniem UOKiK, taki sposób działania może wskazywać, że mamy do czynienia z piramidą" - czytamy w komunikacie.

UOKiK ostrzega: można stracić pieniądze
UOKiK ostrzega przed "systemem Omega". To może być kolejna piramida finansowa

Jak tłumaczy urząd, zasada działania piramid polega na tym, że zarabiają one na opłatach od użytkowników, jednak możliwość werbowania nowych członków prędzej czy później się kończy i system upada, a konsumenci tracą ulokowane pieniądze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-02-2020

BubuTakie żeczy za P🖕S?

19-02-2020

ajajajczyli agent Tomek, to jednak pospolity złodziej, a tak już w TVN się nad nim użalali

20-02-2020

smutna prawdaNajlepszą obroną przed takimi złodziejami jest świadomość konsumenta. Ale to wymaga odrobiny wiedzy z zakresu m.in. finansów. PiS społeczeństwa w tym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)