Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Nowe piramidy finansowe. UOKiK stawia zarzuty trzem firmom

11
Podziel się

UOKiK ustalił, że firmy te obiecują korzyści za to, że ktoś namówi inne osoby do kupna tzw. pakietów.

Prezes Urzędu postawił zarzuty tym firmom.
Prezes Urzędu postawił zarzuty tym firmom. (WP.PL)
bDTbLeyd

Luxinvest, Quantum International oraz Quantum sp. z o.o. – to trzy firmy, którym UOKiK postawił zarzuty o stworzenie systemu promocyjnego typu piramida.

- Obecnie działalność tych firm może być znana konsumentom pod marką „Quantum International”. Podczas postępowania wyjaśniającego ustalono, że stoją za nimi te same osoby. Podstawą do podjęcia przez nas działań był sygnał od konsumenta – poinformował Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK.

bDTbLeyf

Reklamując się firmy te podkreślały, że pomagają dochodzić odszkodowań w imieniu konsumentów lub sprzedają usługi szkoleniowe. Organizowały również ogólnopolskie konferencje, na których przedstawiały warunki współpracy - podaje UOKiK.

Podstawową działalnością tych spółek jest jednak sprzedaż pakietów i werbowanie nowych osób, a reklamowanie usług odszkodowawczych lub szkoleniowych może mieć na celu uwiarygodnienie ich w oczach konsumentów, ustalił urząd.

Zobacz także: Wyrok za Amber Gold. "Niestety nadal chciwość czasami wygrywa"

"Quantum International EN LLC obiecuje zyski pod dwoma warunkami. Pierwszym jest zakupienie pakietu - VIP kosztuje 14,3 tys. zł, biznes – 5390 zł, mini – 2690 zł. Drugim warunkiem jest namówienie innych osób do zakupu tych pakietów. Zdaniem UOKiK, taki sposób działania może wskazywać, że mamy do czynienia z piramidą" - czytamy w komunikacie.

bDTbLeyl

Jak tłumaczy urząd, zasada działania piramid polega na tym, że zarabiają one na opłatach od użytkowników, jednak możliwość werbowania nowych członków prędzej czy później się kończy i system upada, a konsumenci tracą ulokowane pieniądze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bDTbLeyG
KOMENTARZE
(11)
Bubu
rok temu
Takie żeczy za P🖕S?
smutna prawda
rok temu
Najlepszą obroną przed takimi złodziejami jest świadomość konsumenta. Ale to wymaga odrobiny wiedzy z zakresu m.in. finansów. PiS społeczeństwa w tym kierunku edukować nie chce, bo ludzie zaraz by dostrzegli ich te wszystkie ściemy i kłamstwa. Narodem niewykształconym łatwiej rządzić - łyknie każdą bzdurę.
tadek
rok temu
a dlaczego nikt nie postawi zarzutów zusowi?
bDTbLeyH
qwertura
rok temu
Fajny tytuł..
adn
rok temu
zarzuty z zarzutami