Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

UOKiK ostrzega przed "systemem Omega". To może być kolejna piramida finansowa

250
Podziel się

Uwaga na firmę Nautilius Investment ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Prowadzi ona i promuje systemy funkcjonujące na platformie Omega, które mogą być piramidą finansową - alarmuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

UOKiK ostrzega: można stracić pieniądze
UOKiK ostrzega: można stracić pieniądze (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)
bDTbIWGJ

Jak czytamy w komunikacie, prezes UOKiK-u Marek Niechciał w lipcu 2019 r. postawił zarzuty firmie Nautilius Investment. Teraz z kolei wydał ostrzeżenie konsumenckie.

Dlaczego? Istnieje bowiem duże ryzyko utraty pieniędzy wpłaconych na systemy prowadzone przez tę firmę. Urząd zawiadomił też już Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ponieważ osoby, które stoją za tym systemem, mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ekonomicznego państwa i obywateli.

Nautilius Investment zachęca do zarabiania m.in. na oglądaniu reklam i kopaniu kryptowalut. Najpierw jednak użytkownik musi cyklicznie wykupować tzw. Active Boxy, które kosztują od 50 euro do nawet 200 tysięcy.

bDTbIWGL
Zobacz także: Obejrzyj: Problemy Polnordu. Brakuje przepisów zabezpieczających lokatorów

- Działanie tej firmy może zagrażać interesom ekonomicznym konsumentów. Przedsiębiorca przyjmuje wpłaty i obiecuje korzyści za to, że ktoś namówi inne osoby do zakupu Active Boxów. Ostrzegam przed pochopnym przelewaniem pieniędzy i przystępowaniem do programu Omega - mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Zasada działania piramid polega na tym, że zarabiają one na opłatach od użytkowników. Jeżeli stale wzrasta liczba osób, które przystępują do systemu, taka piramida będzie dalej funkcjonować. Jednak prędzej czy później możliwość werbowania nowych klientów kończy i system upada.

bDTbIWGR

Konsumenci nie mają zaś szans, by odzyskać pieniądze, które ulokowali w piramidzie. Dlatego zakładanie, prowadzenie lub propagowanie systemów piramid to nieuczciwa praktyka rynkowa - przypomina UOKiK.

Warto przypomnieć, że niedawno rozstrzygnięta została sprawa najsłynniejszej piramidy finansowej w Polsce, czyli firmy Amber Gold. Prowadzący ją Katarzyna i Marcin P. zostali skazani na - odpowiednio - 12,5 i 15 lat więzienia. Mają oni też zapłacić grzywny i naprawić wyrządzone szkody.

bDTbIWGS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTbIWHm
KOMENTARZE
(250)
Obiektywny
rok temu
Gdyby nie pazerni ludzie Amber Gold tak jak powstał tak by upadł, a pózniej pretensje do całego świata
240255
rok temu
I dlaczego to jeszcze egzystuje i jakim prwaem to istnieje jezeli sa taki przypuszczenia ???
TW Kaczyński
rok temu
Kiedy będzie ostrzeżenie przed ZUS to jest największa piramida finansowa.
bDTbIWHn
DobraZmiana
rok temu
A SKOK-i ? Rozkradziono ok. 5 MILIARDÓW złotych i co ? CISZA ! Bo to swoi rozkradli ?
znafca
rok temu
Kto wpłaca oszczędności życia do sp zoo lub jakiś tam LTD zarejestrowanych w Emiratch, Luxemburgu Cyprze itd itp sam sobie jest winien i chyba lubi ryzyko
...
Następna strona