Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowe prawo budowlane. Będzie łatwiej postawić mały dom, wystarczy zgłoszenie

Nowa moda w Polsce, stawiamy małe domy, które kosztują do 100 tys. zł i mierzą do 35 mkw. Od 19 września wchodzą nowe przepisy, które znacznie ułatwią stawianie takich nieruchomości. - Przepisy nowelizujące ustawę wprowadzą spore ułatwienia w tym zakresie. Na samo zgłoszenie będzie można wybudować dom jednorodzinny, jeśli nie będzie ingerował na inne nieruchomości, na przykład nie będzie zacieniał domu sąsiada - powiedziała w programie "Money. To się liczy" adwokat Joanna Barzykowska z Kancelarii Graś i Wspólnicy. - Postawienie wolno stojącej wiaty czy altanki będzie możliwe bez żadnego zgłoszenia, w zależności od powierzchni. Do 35 mkw. zgłoszenie nie będzie wymagane, a jeśli na działce stoi już budynek jednorodzinny, to można postawić wiatę do 50 mkw. bez zgłoszenia - dodała.

17-09-2020
Tagi:
nieruchomości, budowa domu, działka, nowelizacja ustawy, prawo budowlane, money. to się liczy
0
0
88
Podziel się
Komentarze (88)
zobacz więcej komentarzy (88)
KOMENTARZE
(88)
Majster
2 lata temu
A co z działkami,które leżą w promieniu dwóch kilometrów od wiatraka? Przecież na nich nie można nic praktycznie budować.
healer
2 lata temu
w sumie to nic konkretnego się nie poprawiło. Żeby bez tych pozwoleń chociaz było 35 m2 ALE w obrysie czylie żeby można było zrobic użytkowy strych czyli drugie 35 m2 to już mozna by mówić o "domku", ciasnym ale na 70m2 można rozplanowac część "ogólną" na dole i 2 sypialnie z małą łazienka na górze. Bo same 35 m2 to trochę większa buda dla psa...
antekszajba
2 lata temu
To super ja w swojej kawalerce 26 mkw,postawie sobie wiatę 50mkw i gitara
Adam
2 lata temu
Altany ogrodowe już te przepisy mają od 5 lat. Amen.
AQQ
2 lata temu
mały dom czy budę dla psa ? 35 metrów kwadratowych to mało nawet w bloku a co dopiero we włąsnym domu !
...
Następna strona