Trwa ładowanie...
bDAuVfwB

Notowania

Przejdź na

Nowe prawo budowlane. Będzie łatwiej postawić mały dom, wystarczy zgłoszenie

Nowa moda w Polsce, stawiamy małe domy, które kosztują do 100 tys. zł i mierzą do 35 mkw. Od 19 września wchodzą nowe przepisy, które znacznie ułatwią stawianie takich nieruchomości. - Przepisy nowelizujące ustawę wprowadzą spore ułatwienia w tym zakresie. Na samo zgłoszenie będzie można wybudować dom jednorodzinny, jeśli nie będzie ingerował na inne nieruchomości, na przykład nie będzie zacieniał domu sąsiada - powiedziała w programie "Money. To się liczy" adwokat Joanna Barzykowska z Kancelarii Graś i Wspólnicy. - Postawienie wolno stojącej wiaty czy altanki będzie możliwe bez żadnego zgłoszenia, w zależności od powierzchni. Do 35 mkw. zgłoszenie nie będzie wymagane, a jeśli na działce stoi już budynek jednorodzinny, to można postawić wiatę do 50 mkw. bez zgłoszenia - dodała.

17-09-2020
Tagi:
nieruchomości, budowa domu, działka, nowelizacja ustawy, prawo budowlane, money. to się liczy, mtsl
487 reakcji
304
95
88
Podziel się
Komentarze (88)
19-09-2020
uruk
autor niech najpierw przeczyta prawo budowlane a później niech sie wymądrza Ciekawe jak sobie pani adwokat wyobraża budowę na wsi czyli na gruncie rolnym z możliwością...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (88)
bDAuVfwN
KOMENTARZE
(88)
uruk
4 miesiące temu
autor niech najpierw przeczyta prawo budowlane a później niech sie wymądrza Ciekawe jak sobie pani adwokat wyobraża budowę na wsi czyli na gruncie rolnym z możliwością zabudowy Jeśli chodzi o 35 mkw budowli to prawie nic się nie zmieniło
Johny
4 miesiące temu
Oby tylko niedługo nie było was stać tylko na taki mały drewniany domek.
amie
4 miesiące temu
Kpią z ludzi. Na swoim człowiek powinien wybudować dom jaki chce i nikogo nie powinien się pytać o zgodę. Tymczasem robią wielkie halo, że zgody nie trzeba jak się wybuduje budę dla psa. WSTYD Cym się tak zachwycają.
bDAuVfxf
sasza pietrow
4 miesiące temu
Omija się to bardzo prosto. Zgłasza się parter jako użytkowy (do 35m.kw.) ,a górę jako nieużytkową. Tak developer wybudował mi dom 3 kondygnacyjny , na warunkach zabudowy dwukondygnacyjnej. Wybudował ,oddał ,a potem wystąpił o zamianę części nieużytkowej na użytkową. Takie cuda to tylko w Rzeszowie.
qwergwerthwe
4 miesiące temu
pamiętajcie że te 35m2 to metry po zewnętrznym obwodzie odejmujesz gr ściany z tynkiem zostaje 28,52 m2 do użytku. i teraz rozmieścisz łazienkę minimum 1,5 x 1,5 + aneks 2,4x0,r dalej zostanie 25,07. teraz odejmij na tzw kotłownię, wiatrołap zostanie 20m2. normalnie pałac!.
...
Następna strona