Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Nowe rządy w Polska Press. Do pracowników trafiają kupony na stacje Orlenu

67
Podziel się:

PKN Orlen wydaje pracownikom Polska Press karty upominkowe na stacje należące do koncernu. Kupony są o wartości 500 złotych, a będą aktywne niemal przez dwa lata - informuje Press.pl.

Nowe rządy w Polska Press. Do pracowników trafiają kupony na stacje Orlenu
Polska Press w rękach PKN Orlen, którym zarządza Daniel Obajtek (na zdjęciu). Pracownicy otrzymają karty upominkowe (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bETwgwJh

Karty upominkowe o wartości 500 złotych pracownicy Polska Press będą mogli wykorzystać na stacjach PKN Orlen do 30 września 2023 roku. Dzięki nim będą mogli dokonać m.in. bezgotówkowych zakupów paliw, produktów w sklepie oraz usług na stacjach należących do sieci - pisze Press.pl.

Według ustaleń branżowego portalu jednak karty nie trafią do wszystkich pracowników. Upominek przysługuje osobom, które były zatrudnione w Polska Press na dzień 1 lipca 2021 roku. Orlen w ten sposób realizuje ustalenia prezesa Orlenu Daniela Obajtka ze związkowcami.

Sąd wciąż rozstrzyga wniosek ws. zgody UOKiK-u

W marcu 2021 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów udzielił zgody na przejęcie Polska Press przez PKN Orlen. Tym samym koncern naftowo-paliwowy stał się właścicielem 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych oraz blisko 120 tygodników lokalnych.

bETwgwJj
Zobacz także: Fuzja państwowych gigantów: Orlenu, PGNiG i Lotosu. Powstanie multienergetyczny koncern

Od decyzji prezesa UOKiK-u odwołał się odwołał się do sądu Rzecznik Praw Obywatelskich. "Prezes UOKiK nie zbadał, czy efektem nie będzie niedopuszczalne ograniczenie wolności prasy" - czytamy w komunikacie Biura RPO.

bETwgwJp

Pod koniec kwietnia Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów będący jednym z wydziałów warszawskiego sądu okręgowego zdecydował, że rozpozna poza kolejnością odwołanie RPO od decyzji prezesa UOKiK-u. UOKiK chce oddalenia odwołania RPOtak samo zresztą, jak i Orlen.

Orlen jedynym udziałowcem Polska Press

Fakt, że SOKiK do 15 września nie wydał decyzji, nie przeszkadzał Sądowi Rejestrowemu wpisać do KRS PKN Orlen jako jedynego udziałowca Polska Press - podaje Press.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETwgwJK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(67)
liza
miesiąc temu
Kurcze tez bym chciała mieć takiego pracodawcę, to świetny pomysł, dlaczego co niektórzy tak krytycznie do tego podchodzą?
snappy
miesiąc temu
ej super! Fajny taki dodatkowy benefit dla pracowników, super, kazda firma daje co moze a tutaj dostali bony na benzyne
petro
miesiąc temu
ludzie to już się nie mają czego dowalić xD jak można się czepiać kogoś ze robi coś dobrego dla swoich pracowników?
bETwgwJL
tandem
miesiąc temu
no i zaluje ze nie pracuje tam i bonow nie mam :D fajna akcja i nie jednemu sie taki bon przyda, moze inne firmy wezma przyklad z Obajtka?
pelegrini
miesiąc temu
No i super, ja chwalę ja sam bym chętnie taki bon dostał i uważam że to mega fajny krok w kierunku pracowników
...
Następna strona