Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Nowe świadczenia dla rodzin. Oto kto będzie z nich mógł skorzystać

54
Podziel się:

Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych oraz obrony narodowej jednogłośnie poparła projekt o świadczeniu dla rodzin poległych mundurowych. Projekt ustawy przewiduje, że wdowom i wdowcom po poległych funkcjonariuszach i żołnierzach będą wypłacane miesięczne świadczenia w kwocie równej średniemu uposażeniu w danej formacji.

Nowe świadczenia dla rodzin. Oto kto będzie z nich mógł skorzystać
Wdowom i wdowcom po poległych funkcjonariuszach i żołnierzach będą wypłacane miesięczne świadczenia (Adobe Stock, DarSzach)

50 proc. tej kwoty otrzymywać będą dzieci poległego funkcjonariusza do 18. roku życia, a jeśli będą się dalej uczyć - do 24. lub 25. roku życia.

Nowe świadczenie dla rodzin mundurowych

Świadczenia w wysokości 50 proc. będą też przysługiwały rodzicom poległych od przejścia na emeryturę.

Jak podkreślał na posiedzeniu komisji wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, w przypadku, kiedy emerytura została wypracowana przez rodzica poległego funkcjonariusza lub żołnierza, otrzyma on emeryturę i świadczenie, zaś w przypadku, gdy ma on rentę rodzinną, będzie mógł wybrać świadczenie dla siebie korzystniejsze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przestronny dom dla rodziny 2+2 - Pomysł na Dom #99

Posłowie opozycji chcieli poszerzenia katalogu beneficjentów regulacji poprzez dodanie do nich strażników miejskich i gminnych, a także ratowników WOPR. Ich poprawki zostały jednak odrzucone przez komisję.

Dodatek antyemerytalny. Miliony dla policjantów i żołnierzy

Pod koniec stycznia Sejm przyjął nowelizację, która zakłada wprowadzenie tzw. dodatku antyemerytalnego. Nowe miesięczne świadczenie będzie przysługiwało funkcjonariuszom i żołnierzom po 15. roku służby. Będzie się rozpoczynało od 5 proc. uposażenia i co roku będzie rosło o 1 proc. do osiągnięcia 15 proc. po 25 latach służby. W kolejnych latach będzie się utrzymywało na poziomie 15 proc. Po osiągnięciu 32 lat wysługi emerytalnej będzie też wliczane do podstawy wymiaru emerytury.

Dodatek po 15 latach służby będzie wypłacany niezależenie od świadczenia motywacyjnego przysługującego mundurowym z co najmniej 25-letnim stażem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(54)
Polak
rok temu
Szymczyk z radości odpali rakiete
gen.Bazuka
rok temu
Każdemu po granatniku i tyle w temacie ! Na czarnym rynku zbiją kokosy !
Rychu
rok temu
Żadna łaska, normalna sprawa.
Dark
rok temu
Dajcie jeszcze więcej dla Nierobów Policjantów. Więcej są w domu niż pracy. A to zakupy w czasie pracy zrobić a to dziecko na korepetycje zawieść a to w Łasku pospać. Wszyscy o tym wiedzą a nikt Nic z tym nie robi bo to przecież jest Władza.
rsvdfz
rok temu
Mi nie muszą nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku, ale nie tak jak w Polskim Ładzie, gdzie to nic nie dało ludziom przedsiębiorczym, a wręcz zabrało (9% składka zdrowotna wszystko zniwelowała). Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola, lekarstwa czy badania zdrowotne itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksiązke pt. Emeryrtura nie jest Ci potzrebna . Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.
...
Następna strona