Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|
aktualizacja

Nowe ustalenia Citizen Lab. Michał Kołodziejczak miał być inwigilowany Pegasusem

7
Podziel się:

Kolejne ustalenia Citizen Lab w sprawie użycia programu Pegasus na terenie Polski. Zdaniem kanadyjskich badaczy narzędziem stworzonym przez izraelską firmę NSO inwigilowano lidera AGROunii Michała Kołodziejczaka i współautora książki o Mariuszu Kamińskim Tomasz Szwejgierta. Wcześniej kanadyjska organizacja jako domniemane ofiary inwigilacji wskazała senatora Krzysztofa Brejzę, adwokata Romana Giertycha i prokuratorkę Ewę Wrzosek.

Nowe ustalenia Citizen Lab. Michał Kołodziejczak miał być inwigilowany Pegasusem
Michał Kołodziejczak miłą być inwigilowany Pegasusem (Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Citizen Lab poinformował o dwóch kolejnych osobach, które miały być inwigilowane za pośrednictwem oprogramowania Pegasus. Podsłuchiwani mieli być - Michał KołodziejczakAGROunii i Tomasz Szwejgiert, współautor książki o Mariuszu Kamińskim.

"Teraz już wiem, że PiS nie cofnie się przed niczym, by zachować władze. To jest wojna polityczna" – napisał na Twitterze Kołodziejczak.

Citizen Lab z kolejnymi ustaleniami na temat użycia Pegasusa w Polsce

O nowych ustaleniach badaczy z Kanady poinformował John Scott-Railton z Citizen Lab na Twitterze. Sprawę, jak w poprzednich przypadkach podejrzenia użycia Pegasusa, opisała agencja AP.

Według informacji działającej przy Uniwersytecie w Toronto grupy Citizen Lab, za pomocą oprogramowania Pegasus, wyprodukowanego przez izraelskie NSO, inwigilowany miał być senator Krzysztof Brejza, adwokat Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek.

Zobacz także: Nowa fala inflacji. "Ceny będą rosły, ale dużo wolniej"

Według Citizen Lab do telefonu Brejzy miano się włamać 33 razy w okresie od 26 kwietnia 2019 r. do 23 października 2019 r. Polityk był wówczas szefem sztabu KO przed wyborami parlamentarnymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Kolo
4 miesiące temu
Ufam ale sprawdzam
TylkoPiS
4 miesiące temu
jak można nie ufać Polskiemu Rządowi a obcokrajowcom już tak?! Ludzie, obudźcie się, PiS poparła demokratycznie większość Polaków, nie pozwólcie zachodnim lewakom sobą manipulować!!
Gość
4 miesiące temu
Nawet komuniści nie dopuszczali się takiego szujostwa. Za komuny nikt nie podał ręki oficerowi który skłamał a teraz ? Patrz np. sprawa wypadku pani premier w Oświęcimiu. Ta władza wyrasta z korzeni kłamstwa!
Tomek
4 miesiące temu
Zapewne minister powie że to pewnie ruscy podsłuchiwali - hehe... Swoją drogą chcą zapewne mieć haki na każdego skoro nawet jego podsłuchiwali. Wcześniej to robili kelnerzy itp. - teraz ministrowie za nasze pieniądze.
matematyk
4 miesiące temu
Najlepszy system do podsłuchu to "KELNER" !!! tak nawiasem to kto by podsłuchiwał tak paplającego pana Kołodziejczaka ???