Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
MBL
|
aktualizacja

Nowy pełnomocnik ds. węgla kamiennego. Jacek Sasin oddał część schedy

138
Podziel się

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin nie nadzoruje już bezpośrednio górnictwa. Jonasz Drabek został specjalnym pełnomocnikiem odpowiedzialnym za ten obszar.

Nowy pełnomocnik ds. węgla kamiennego. Jacek Sasin oddał część schedy
(Ministerstwo Aktywów Państwowych)
bErBrwwl

Jacek Sasin kontrolował wszystkie państwowe spółki. Jednak w kwestii górnictwa będzie musiał oddać pole Jonaszowi Drabkowi, który został pełnomocnikiem ds. przemysłu węgla kamiennego.

W resorcie aktywów państwowych Dranek był podwładnym Sasina i realizował zadania związane z restrukturyzacją i zarządzaniem sektorem górnictwa węgla kamiennego. W ramach obowiązków sprawuje nadzór nad sektorem górniczym, spółkami górniczymi i instytutami branżowymi. Jest również odpowiedzialny za obszar regulacji i finansowania górnictwa.

Jak przypomina agencja ISB, Drabek jest absolwentem Wydziału Górniczego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pracował w oddziałach robót przygotowawczych na wszystkich stanowiskach od stażysty do wyższego dozoru górniczego.

bErBrwwn
Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus na Śląsku. Mieszkańcy nie czują się bezpiecznie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErBrwwt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErBrwwO
KOMENTARZE
(138)
Supersasin
rok temu
za poprzedniej komuny krążył kawał: jak powódż zalewa żyto i jęczmień to co się pierwsze zbiera? plenum KC PZPR. Teraz gdy jest problem lub katastrofa to ogłasza się Tarczę nr (wisz dowolną liczbę od 1 do100) lub posyła się tam prezydenta z przemową lub Sasina z kamienną miną
Achim
rok temu
Patrząc na gościa , to wątpię że da radę.
www
rok temu
Poniewaz grunt sie wali pod nogami, to trzeba bylo znalezc kozla ofiarnego. Jesli bedzie zapasc gornictwa, a bedzie, to wtedy pan Sasin powie, to nie ja, to pelnomocnik. Cwaniak.
bErBrwwP
rot
rok temu
Sasin! Oddawanie niewygodnych jaj innym (górnictwo,nielegalne drukowanie kart) nie uchroni cię przed wyrokiem i więzieniem.
Mina
rok temu
po co komu te kopalnie????. Jedyny kraj na świecie, gdzie kopią pod ziemią węgiel, a potem sypią z niego górki na powierzchni, jakn jakieś dzieci głupie....
...
Następna strona