Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Nowy przedmiot w szkołach. Minister podał szczegóły

Podziel się:

- Wydaje się, że to będzie nowość na skalę dotąd niespotykaną - w takich słowach minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił o nowym przedmiocie "biznes i zarządzanie", którego wprowadzenie do szkół planuje resort. - Będzie można spodziewać się bardziej praktycznego nauczania przedsiębiorczości na każdej płaszczyźnie życia - wskazał szef MEiN.

Nowy przedmiot w szkołach. Minister podał szczegóły
Szef MEiN Przemysław Czarnek o przedmiocie biznes i zarządzanie: będzie to bardziej praktyczne nauczanie przedsiębiorczości (PAP, Radek Pietruszka)

W środę w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie zaprezentowano raport Gov-Tech na temat planowanego wprowadzenia do szkół przedmiotu biznes i zarządzanie. Obecny na tym wydarzeniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział dziennikarzom, że po nowym przedmiocie można spodziewać się bardziej praktycznego nauczania przedsiębiorczości na każdej płaszczyźnie życia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nie tylko Wanda Traczyk-Stawska. Kolejna osoba uderza w Czarnka: "to wielka porażka"

Biznes i zarządzanie. Nowy przedmiot w szkołach

- Chcemy, żeby na maturze przedmiot z rozszerzenia biznes i zarządzanie miał również wymiar praktyczny, czyli takie zadania rozwiązywane w grupach. Wydaje się, że to będzie nowość na skalę dotąd niespotykaną - powiedział Czarnek. Dodał, że przedmiot przeznaczony jest dla szkół ponadpodstawowych. - W rozszerzeniu tylko występuje matura z biznesu i zarządzania - powiedział.

Minister Czarnek już w styczniu zapowiedział, że chciałby, aby od 1 września 2023 r. podstawy przedsiębiorczości zostały zastąpione nowym przedmiotem biznes i zarządzanie. Nowy przedmiot znalazłby się na maturze od 2027 r. jako przedmiot do wyboru.

Szef MEiN ocenił wówczas, że za mało jest w szkołach nauczanych praktycznych aspektów przedsiębiorczości. W styczniu Czarnek poinformował o rozpoczęciu konsultacji z rektorami SGH, Akademii Leona Koźmińskiego, przedstawicielami spółek giełdowych i pozagiełdowych. W rozmowie z PAP szef resortu powiedział, że nowego przedmiotu uczyć będą nauczyciele podstaw przedsiębiorczości.

- Jeśli będą mieli nową podstawę programową i pokazane nowe metody nauczania oraz możliwość współpracy z organizacjami przedsiębiorców, bardzo dobrze sobie z tym poradzą - ocenił.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl