Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obietnice wyborcze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej warte 45 mld zł? Wiceminister podsumowuje konwencję

45 mld zł - tyle zdaniem wiceministra finansów Leszka Skiby będą warte wszystkie obietnice Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. A na liście są m.in.: kolejne darmowe leki dla seniorów, emerytury bez podatku, więcej pieniędzy na służbę zdrowia i nowoczesne metody leczenia oraz utrzymanie programów socjalnych wprowadzonych przez PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Małgorzata Kidawa-Błońska szczególnie wiele miejsca poświęciła ochronie zdrowia (Fot: Piotr Molecki/East News)

Wprawdzie kampania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej trwa od wielu tygodni, jednak jej oficjalny start miał miejsce w sobotę 29 lutego w Warszawie. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej przedstawiła swój program wyborczy. Padły pierwsze obietnice, pierwsze deklaracje. Niektóre - kosztowne.

Sporo miejsca Małgorzata Kidawa-Błońska poświęciła ochronie zdrowia. - Od dawna też słyszę o tych mitycznych 6 proc. na służbę zdrowia. No to na co czekamy? - pytała Kidawa-Błońska. Zapowiedziała projekt ustawy, która zwiększy finansowanie służby zdrowia, a dokładnie - zagwarantuje dodatkowy 1 proc. PKB na takie cele. Podkreśliła wielokrotnie, że skoro sytuacja gospodarcza jest na tyle dobra, że mogą być realizowane inne programy społeczne, to priorytetem powinna być poprawa sytuacji właśnie w szpitalach.

Mówiła też o inflacji i rosnących cenach. - Dlaczego prezydent nie zwołał Rady Gabinetowej w sprawie rosnących cen? - pytała też Kidawa-Błońska. Podkreśliła, że prezydent nie powinien mówić o "przejściowych podwyżkach", a realnie walczyć o poprawę sytuacji. Dlatego kandydatka obiecała, że jeśli zostanie prezydentem, doprowadzi do wprowadzenia zmian w Radzie Polityki Pieniężnej.

Obejrzyj: Sonik: 500+ nie poprawia dzietności, nie powinno się obniżać wieku emerytalnego

Kidawa-Błońska nie wskazała jednak, z czego finansowane mają być jej obietnice. Kandydatka na prezydenta nie pokusiła się też o jakiekolwiek szacunki, ile mogłaby kosztować ich realizacja. Pokusił się za to o nie Leszek Skiba, czyli wiceszef w Ministerstwie Finansów. Jego zdaniem z budżetu "wypłynie" na te cele 45 mld zł.

Warto dodać, że również Leszek Skiba nie wskazał ani sposobu obliczania, ani przedziału czasu, w jakim owe 45 mld zł miałyby być wydane na realizację obietnic kandydatki KO. Oszacowanie pełnych skutków finansowych obietnic Małgorzaty Kidawy-Błońskiej będzie możliwe dopiero wtedy, gdy na stole pojawią się skonkretyzowane propozycje i ustawy. Tych jednak nie ma.

Andrzej Duda zapłaciłby dzisiaj znacznie więcej za jaja, chleb oraz cukier. Zaoszczędziłby za to na oleju
Koszyk Andrzeja Dudy. Dziś prezydent zapłaciłby w Biedronce o 30 proc. więcej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-03-2020

Ala8 lat miało po na spełnienie obietnic ,i co????? ZERO !!!!!! Ja w te bzdury już nie wierzę !!!!

02-03-2020

GggggSzkoda tylko że jak była u władzy przez 8 lat to nie parzyła na ceny w sklepach i na zarobki Polaków w małych miastach. Gdzie stawki godzinowe sięgały … Czytaj całość

02-03-2020

Może to wyjaśni ???Czemu jak mieli 100% władzy to 8 lat tylko i wyłącznie kradli ???

Rozwiń komentarze (122)