Trwa ładowanie...
bETwlcqJ
Notowania
Przejdź na

Obniżka akcyzy na paliwa. To możliwe? Minister tłumaczy

Czy rząd obniży akcyzę na paliwa? - Jest taka dyskusja, ale zwracam uwagę na rzecz następującą - akcyza i stawki minimalne są zharmonizowane na poziomie unijnym. Nie możemy zejść poniżej pewnych stawek - powiedział w "Money. To się liczy" wiceminister finansów Sebastian Skuza. - Wpływy z akcyzy to druga pozycja budżetowa, na pierwszym miejscu mamy wpływy z towarów i usług. Wpływy z akcyzy szacowane są na ponad 70 miliardów złotych. Nawet jeśli doszłoby do jakichś ruchów na akcyzie, to ze względu na ograniczenia unijne nie będą to ruchy, które sprawią znaczną obniżkę cen paliw - dodał.

221 reakcji
26
129
66
Podziel się
Komentarze (66)
zobacz więcej komentarzy (66)
bETwlcqV
KOMENTARZE
(66)
ewewewe
1 tyg. temu
Nawet jeśli obniżą akcyzę tylko o 20-30gr, to jeszcze od tego jest vat 23%. Obniżka będzie odczuwalna.
ewewewe
1 tyg. temu
Już dawno policzono w Polsce. Wzrost cen paliwa o 1 zł powoduje spadek PKB o około 0,5%. Ile z tego mniej do budżetu? Jest możliwość obniżenia akcyzy na paliwo, ponieważ nasza akcyza przekracza unijne minium.
dk.
miesiąc temu
Teraz to powołują się na przepisy UE.
bETwlcrn
Zagłoba
miesiąc temu
Chyba Don Kichot Obajtek zaniechał budowy wiatraków i nie bedzie nas wiecej wyzyskiwał i okradał na ten cel?
Antek
miesiąc temu
A przecież król łupieżu mówił że nie można pozbawić państwa dochodu jaki ma z akcyzy... tylko to się nie spina z opowieściami pinokia o tym jaka Polska to potęga bo jak taka jest to co to dla PIS zrezygnowanie z akcyzy na paliwo do wyborów.. pikuś bo kasy mamy tyle że wystarczy na 2mln respiratorów i 100trylionów maseczek od narciarza, i na kolejne ostrołęki i na mur bez przetargu... a czemu pałkarze nie dostały po 2000zł na rękę tylko 500??? przecież my potęga gospodarcza według PISu
...
Następna strona