Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. TOS
|
aktualizacja

Odcięli część miasta. Mieszkańcy piszą do Kaczyńskiego

236
Podziel się:

W kwietniu wojewoda zachodniopomorski wprowadził strefę ochronną wokół terminalu LNG w Świnoujściu. Uniemożliwiło to przejazd jedyną drogą prowadzącą do części miasta po wschodniej stronie ujścia Świny. Sprzeciwiający się temu rozwiązaniu mieszkańcy apelują do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Odcięli część miasta. Mieszkańcy piszą do Kaczyńskiego
Podczas otwarcia tunelu pod Świną Jarosław Kaczyński zapewniał, że problem z dojazdem do Fortu Gerharda, latarni morskiej i plaży na Warszowie da się rozwiązać (PAP, Marcin Bielecki)

Jak podaje serwis iswinoujscie.pl, w sobotę list w tej sprawie został złożony na ręce posła PiS Artura Szałabawki podczas spotkania w świnoujskiej Galerii ART. Mieszkańcy domagają się w nim od prezesa PiS rozwiązania problemu z dojazdem do północno-wschodniej części miasta, do której swobodny dostęp został odcięty wraz zablokowaniem ulicy Ku Morzu - jedynej, którą można dojechać do Fortu Gerharda, latarni morskiej i plaży na Warszowie.

Cywile nie mogą z niej swobodnie korzystać od niemal czterech miesięcy, ponieważ leży ona w promieniu 200 metrów o terminalu LNG - a takiej właśnie wielkości strefę ochronną wokół gazoportu wprowadził w kwietniu reprezentujący rząd wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Nagonka na polską turystykę". Eksperta ma dość: skończmy z tym

"Dostęp musi być"

To niemały cios nie tylko dla mieszkańców, ale też przedsiębiorców m.in. z branży turystycznej. Już w kwietniu, gdy zakaz przebywania wokół gazoportu był dopiero w sferze planów, zastępca prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska podkreśliła, że możliwość wprowadzenia zakazu była dla władz kurortu zaskoczeniem. Zaznaczyła, że dla miasta "niezwykle ważny" jest nieograniczony dostęp do miejsc turystycznych.

- Ten dostęp po prostu musi być. I wiemy doskonale, że to można zrobić. To jest kwestia decyzji, kwestia finansowa, że te drogi można zbudować, i to bardzo szybko, tak jak wielokrotnie zostało to zrobione przy inwestycjach, które służyły obronności państwa – komentowała Michalska.

Kiedy zakaz wszedł w życie, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki zapowiedział budowę alternatywnej drogi - ciągu komunikacyjnego na plażę. Do niczego takiego nie doszło. Pod koniec lipca Bogucki ponownie zabrał głos ws. plaży na Warszowie. - Wpłynęło do mnie stanowisko Komendanta Morskiego oddziału Straży Granicznej, który wskazuje, że po przeanalizowaniu wszystkich okoliczności, także dotychczasowego funkcjonowania strefy, jest możliwość wprowadzenia nadzorowanego transportu dla mieszkańców i turystów przez strefę – poinformował Bogucki.

Rozwiązanie to nadal nie umożliwia jednak dojazdu od strony lądu do Fortu Gerharda i latarni morskiej. Jak podaje iswinoujscie.pl, ostatnio ułatwiono dojazd rowerzystom, do parkingu przy plaży zaczęły też dojeżdżać kontrolowane przez służby autobusy. Mieszkańcy oczekują jednak kompleksowego rozwiązania problemu.

Prezes obiecywał

Zwłaszcza że Jarosław Kaczyński przy okazji otwarcia tunelu pod Świną pod koniec czerwca sam mówił, że sprawę można załatwić - przypomina serwis. I dodaje, że poseł Artur Szałabawka list przyjął i zadeklarował przekazanie go prezesowi PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(236)
Rambo
6 miesięcy temu
przyjdzie PO i nie będzie problemu. nikt nie wejdzie do prywatnego lasu
power cut
7 miesięcy temu
Mam pytanie o wlepki, czy gazoport eksploduje od kleju, czy może lepiej selektywnie zablokować cieśniny duńskie, pozdrawiam ABW, firma z tradycjami, z dziada na ojca, z ojca na syna i ten Fort Gerhard. We confidently expect an improvement in sales next year.
Vvv
7 miesięcy temu
W jaki sposób piszą jak do tego człowieka nie ma żadnego kontaktu.
Duch Mo,ejki
7 miesięcy temu
Michalska zaskoczeniem jest to że ty dalej jesteś nieudolnym urzędnikiem, ty w czasach niebezpiecznych dla tego terminalu, chcesz doprowadzić do tragedi miasta dziś ten terminal dla terrorystów to jak bomba atomowa, to za twoich rządów zbudowano ten także niebespieczny obiekt , taka bom e należało zbudować,ale nie w Świnoujściu i okolicach innych słynnych kurortów gdzie w jednym czasie może przebywać pół miliona ludzi, to wy jako samorząd wyraziliście zgodę na wybudowanie tej,, bombki w kształcie grzyba,, a dziś,,Piłat,, umywa ręce,i szuka winnego frajera ze zamknął działalność gospodarczą swoim,a swoi wysługują się turystami POstepowanie jak w czasach proletariatu lubelskiego manifestu lipcowego,żałosna tą nuta tej propagandy w tym reportażu,A my Pani michalska mieszkańcy żyjący na waszej zainstalowanej bombce, chcemy żyć na ziemi,a nie u Piotra,wy podejmując uchwałę o budowie tego terminalu myśleliście o stołkach w tym terminalu,bo kasa z hoteli tam zbudowanych zamiast tej ,,bomby,,była by dla kasy miasta sto krotnie wyższa niż, z tego terminalu ,ten terminal powinien być wybudowany na terenach wolnych od zamieszkania ludzi,ty. Miejscem mogly być tereny w okolicach wicka Morskiego czy zabrakło wyobraźni??????? Nie była reklama dla takiej Pani Michalskiej i jej mocodawcy widzicie mieszkańcy budujemy, co tam zgrozenia to wrogowie miasta nie chcą tej inwestycji,hotele możemy budować w dzielnicy nadmorskiej,a dziś co mówią??????szukają winnych w Wojewodzie i Rządzie że stworzył strefę ochronną,aby terroryści,opcji proletariatu moskiewskiego nie mieli dostępu,aby nam mieszkańcom Swinoujscia nie zrobić,, bum,, POdziekowanie Panu Wojewodzie ,że z poza Swinoujscia dba o nas mieszkańców i naszych gości, żebyśmy budzili się po nocy w naszym mieście, a nie u Piotra, a tej pani,już zima mieszkańcy podziękowali!!!!!!!wybudowany tunel nie przysłoni obrazu o nieudolnosci?????jeżeli ktoś tak myśli to się myli,Poza tunelem jest majestat powiązań i tanie obiadki w cesarskich ogrodach ,bo na allegro ich kupić nie może mieszkaniec Swinoujscia,. Panie Wojewodo tak trzymaj chcemy spać spokojnie w tych czasach ci co krzyczą o jakiejś ich krzywdzie to są ci co sami sobie wzajemnie ja zafundowali!!!!!!!!@!!!!!!! Amen wazne jest bezpieczenstwo mieszkańców Amen
ORMO z alegro
7 miesięcy temu
Ta michalska sieje zamęt to ona odpowiada za budowę drogi znów maci i oszukuje, chyba znów będzie.ponad godzine kleczala w konfesjonałem i się spowiadala za swoje kłamstwa jak to miało miejsce kilka lat temu w Wielki Piątek w Kościele Chrystusa Króla w Świnoujściu a zdaję się tej urzedaski miało już nie być na stanowisku v-ce prezydenta to wyjątkowy typ o poglądach czasów jakie panowały w czasach stalinowskiej władzy manifestu lipcowego to nie rząd odpowiada za drogi w grodzkim Świnoujście, ale ta wladza Swinoujscia dba ,ale o drogi w cesarskich ogrodach może mieszkańcy Świnoujścia dowiedzą się jak KOlesie uwłaszczyli się na cesarskich ogrodach i na tronie w nich uwłaszczyli swojego mocodawcę cesarza Świnoujścia
...
Następna strona