Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
infrastruktura
14.09.2019 18:47

Odcinek drogi na Szczytno oddany do użytku. Dwa kilometry, a robią różnicę

"Oddaliśmy do ruchu odcinek drogi krajowej 53 od węzła Pieczewo do węzła Klewki. Jest to odcinek o długości 2,3 km, realizowany wraz z obwodnicą Olsztyna" - poinformowała GDDKiA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter)
Skorzystają nie tylko kierowcy z Warmii i Mazur (Fot: Budimex/GDDKiA Olsztyn)

Oddanie tego odcinka kończy budowę obwodnicy Olsztyna. Od tej chwili węzeł Pieczewo będzie obsługiwał już wszystkie kierunki, pozwalając na wjazd na obwodnicę także z kierunku Szczytna. Nowo wybudowany odcinek drogi krajowej nr 53, pełniąc funkcję obwodnicy Szczęsnego, odciąży tę miejscowość i poprawi bezpieczeństwo w ruchu oraz komfort życia mieszkańców.

Odcinek drogi krajowej nr 53 od węzła Pieczewo do Klewek stanowi element budowy węzła Pieczewo, zrealizowanego na podstawie aneksu do umowy na budowę obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51.

Szczegółowy zakres zadania, jak informuje GDDKiA, objął budowę 8 łącznic węzła o łącznej długości 2,5 km oraz odcinka drogi krajowej nr 53 o długości około 2,3 km od węzła Pieczewo do istniejącej drogi krajowej 53, stanowiącej obwodnicę miejscowości Szczęsne. W ramach tego zadania powstały 2 obiekty mostowe, w tym jeden w ciągu nowego przebiegu DK53 i jeden w ciągu drogi powiatowej, rondo turbinowe na połączeniu istniejącej DK53 z nowym przebiegiem DK53 oraz drogi zbiorcze i dojazdowe zapewniające połączenie z siecią dróg lokalnych o łącznej długości 1,3 km. Koszt realizacji tego zadania to 97,2 mln zł.

Obejrzyj także: "Mateuszówki" na start. Są pieniądze na drogi samorządowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: infrastruktura, drogi, transport, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-09-2019

kkkmfRóżnica jest. Jadąc tą obwodnicą Szczęsnego pokonamy nie dwa a siedem rond.

14-09-2019

Q~bassAle ronda turbimowe, toć to inowacja, brawo...

15-09-2019

PiadaZdążyli ( czekali ) do wyborów , Hurra następne drogi za 4 lata w kolejnym cyklu wyborczym ( może wtedy się sprężą i będzie z 4 km )

Rozwiń komentarze (5)