Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

OECD: skutki kryzysu będziemy odczuwać latami

Globalna gospodarka będzie potrzebować wielu lat, aby odrobić straty po epidemii koronawirusa, ostrzega Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Angel Gurría, sekretarz generalny OECD rozwiewa nadzieje tych, którzy wierzą, że światowe gospodarki szybko pozbierają się po epidemii (Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)

Angel Gurría, sekretarz generalny OECD ogłosił, że szok gospodarczy spowodowany przez epidemię jest już większy niż podczas kryzysu finansowego ponad dekadę temu. Gasi optymistów, którzy uważają, że gospodarki poszczególnych krajów szybko odbiją w górę w momencie poprawy sytuacji. Szef OECD spodziewa się wejścia niektórych z największych gospodarek w recesję w nadchodzących miesiącach – powiedział w wywiadzie dla BBC, o którym wspomina "Puls Biznesu".

Gurría dodał, że nawet jeśli nie dojdzie do ogólnoświatowej recesji, to i tak nie unikniemy braku wzrostu bądź ujemnego wzrostu w wielu gospodarkach świata, w tym największych.

Jednocześnie zachęca państwa do tego, by rzuciły wszystkie posiadane środki na walkę z koronawirusem i nie "chomikowały" pieniędzy po to, by później mieć dodatkowe środki budżetowe.

Obejrzyj: Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski: "Ogłaszamy stan epidemii"

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że ustawy przygotowane przez rząd ograniczą skutki kryzysu
Prawnik o tarczy antykryzysowej: "Mechanizmy są zbyt skomplikowane, a ich wdrożenie wyniesie biurokrację na wyżyny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, oecd, budżet państwa, wydatki budżetowe, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2020

YbNie słuchać ich, rockefelerowie sami stwierdzili, że musi być mniejszy rozwój na ziemi, bogaci mają pozostać bogatymi a reszta nie wychodzić poza … Czytaj całość

23-03-2020

ArturPoprzedni kryzys światowy nie uszczerbił znacząco mocy przerobowych czy też sił produkcyjnych przedsiębiorstw przemysłowych, a spowodował [li tylko] … Czytaj całość

23-03-2020

Plemniki do zamrażarki.Zwłaszcza jak pitekantropy zaczną się rodzić.

Rozwiń komentarze (6)