Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|
aktualizacja

Ojciec Rydzyk chce kształcić pielęgniarki. "Potrzeba ludzi etycznych"

60
Podziel się:

Otwarcie kierunku pielęgniarstwo od nowego roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zapowiedział jej założyciel, o. Tadeusz Rydzyk. W uczelni odbyła się konferencja z udziałem ministrów energii, sprawiedliwości i inwestycji.

O. Tadeusz Rydzyk podczas sympozjum "Przedsiębiorstwa w Polsce. Teraźniejszość i przyszłość", zorganizowanego w WSKSiM w Toruniu. W pierwszym rzędzie siedzą Jerzy Kwieciński, Krzysztof Tchórzewski i Zbigniew Ziobro.
O. Tadeusz Rydzyk podczas sympozjum "Przedsiębiorstwa w Polsce. Teraźniejszość i przyszłość", zorganizowanego w WSKSiM w Toruniu. W pierwszym rzędzie siedzą Jerzy Kwieciński, Krzysztof Tchórzewski i Zbigniew Ziobro. (PAP/Tytus Żmijewski)

- Wiecie dlaczego pielęgniarstwo? Bo potrzeba ludzi etycznych - powiedział o. Rydzyk, cytowany przez PAP. Dodał, że żadna reforma nie uda się bez ludzi etycznych.

Obecnie Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu kształci na takich kierunkach jak dziennikarstwo, kulturoznawstwo, politologia i informatyka. Nowy kierunek miałby ruszyć od roku akademickiego 2019/2020.

- Mamy zdolnych studentów, niejednokrotnie z licznych rodzin. Dlaczego oni mają iść na jakieś uniwersytety marksistowsko-libertyńskie? - pytał założyciel WSKSiM. - Tak jest i dzieci się marnują. Teraz marksizm przepoczwarza się w genderyzm - ocenił.

Zobacz także: Obejrzyj: jak zatrzymać polskich lekarzy i pielęgniarki w kraju?

O. Rydzyk wyraził nadzieję że "znajdą się bogate firmy i zostaną patronem określonego kierunku studiów". Wyjaśnił, że chodzi o to, by profesurę opłacić, bo nawet najniższe czesne dla niektórych studentów "jest to zapora".

Podczas inauguracji roku akademickiego 2018/2019 na WSKSiM marszałek Senatu Stanisław Karczewski stwierdził, że toruńska uczelnia mogłaby w przyszłości kształcić lekarzy. - To takie nasze marzenia, a marzenia się spełniają, a jeśli włącza się ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk, to jest pewność, że kiedyś to się wszystko zrealizuje - powiedział Stanisław Karczewski.

W konferencji "Przedsiębiorstwa w Polsce. Teraźniejszość i przyszłość. Tradycja i start-upy" w uczelni prowadzonej przez redemptorystów wzięli udział ministrowie Jerzy Kwieciński, Krzysztof Tchórzewski i Zbigniew Ziobro.

- Innowacyjność jest dla nas obecnie najważniejszym wyzwaniem - stwierdził minister przedsiębiorczości. - Próby pozyskania energii geotermalnej przez o. Tadeusza Rydzyka na rzecz ogrzewania zarówno budynków uczelni, ale i miasta to właśnie innowacyjność - ocenił Kwieciński.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział, że polski rząd chce "roztropnie inwestować" w odnawialne źródła energii, a w najbliższym czasie rozwijane będą między innymi fotowoltaika i biogazownie. Dodał, że rozbudowa elektrowni w Ostrołęce będzie ostatnią inwestycją w nową elektrownię węglową.

Z kolei Zbigniew Ziobro mówił, że wolny rynek jest ważny, ale "patologie, które mogą mu towarzyszyć, czasami są tak wielkie, że mogą stłamsić najaktywniejszych ludzi". - Po pierwsze państwo prawa, po drugie państwo prawa i po trzecie państwo prawa, a nie po pierwsze, drugie i trzecie - wolny rynek - wyjaśnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(60)
abc
5 lata temu
Jeżeli to zero moralne w sutannie zacznie uczyć etyki to świat stanie na głowie.
megi
5 lata temu
znow powod aby pieniadze poplynely do ojca z T orunia wystarcza szkoly swieckie
MagdaTatarczy...
5 lata temu
To chyba dobrze że będzie kolejny kierunek. A akurat medycyna jest potrzebna. Jak nowa kadra będzie to w końcu może jakoś zajmować się pacjentami będą, a nie to co teraz...
KinLes
5 lata temu
Widać, że jest to fantastyczna uczelnia, która cały czas się rozwija. To znak, że o. Tadeusz rydzyk ma głowę na karku.
xxx
5 lata temu
mamy etyczne seminaria duchowne a z niektórzy księża i biskupi...
...
Następna strona