Notowania

Prawie 4 mln zł unijnych środków dla uczelni związanej z o. Rydzykiem. Szkolenia dla sędziów z komunikacji

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej obok KUL-u znalazła się wśród zwycięzców rozpisanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości konkursu na szkolenia dla sędziów. Związana z Tadeuszem Rydzykiem uczelnia otrzyma prawie połowę z 8 mln unijnych środków na ten cel.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tytus Żmijewski)
27.01.2018. Zbigniew Ziobro podczas sympozjum "Oblicza nadziei" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej

W rozpisanym przez resort Zbigniewa Ziobry w kwietniu 2018 roku konkursie "Szkolenia z zakresu metod i narzędzi niezbędnych do skutecznej komunikacji ze stronami sporu sądowego" wzięło udział 12 projektów.

Choć wszystkie oferty zostały ocenione pozytywnie, wybrane do dofinansowania zostały cztery, które uzyskały najwięcej punktów.

Najwyżej oceniono dwa projekty Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury - na każdy z nich zostało przyznane dofinansowanie w wysokości ok. 1,75 mln zł. Na trzecim miejscu znalazł się projekt Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z dofinansowaniem nieco ponad 1 mln zł.

Na ostatnim miejscu wśród konkursów zakwalifikowanych do dofinansowania znalazł się projekt Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. W tym przypadku dofinansowanie jest najwyższe - ponad 3,85 mln zł.

Zakres szkolenia, które przeprowadzi WSKSiM to "podniesienie kompetencji w zakresie komunikacji i negocjacji dla sędziów, asesorów i referendarzy sądowych".

(WP.PL)

Ze strony internetowej uczelni związanej z o. Rydzykiem możemy dowiedzieć się, że celem tego szkolenia jest "aktualizacja i podniesienie szeroko pojętej jakości komunikacji na sali sądowej, poprawa wizerunku sądu i sędziów oraz działania na rzecz wzrostu zaufania społecznego do wymiaru sprawiedliwości".

"Cel ten będzie realizowany poprzez organizowanie specjalistycznych szkoleń, które będą odbywały się do 31 sierpnia 2020 r." - czytamy.

Uczelnia obiecuje, że dzięki szkoleniu uczestnik podniesie kompetencje komunikacyjne wykorzystywane podczas wokandy, pozna zasady efektywnej komunikacji na sali sądowej, w tym sposoby rozwiązywania konfliktów, dowie się, jak obniżyć poziom stresu i radzić sobie z trudnymi emocjami, zgłębi tajniki komunikacji niewerbalnej w pracy sędziego, a także nauczy się pokonywania barier w procesie komunikacji na sali sądowej.

Poseł Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej zauważył, że toruńska uczelnia jest jedynym podmiotem niepublicznym, który dostanie dofinansowanie unijne, a jej szkolenia są dwa razy droższe niż państwowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Brejza w związku z tym poprosił Zbigniewa Ziobrę o udostępnienie "pełni dokumentów związanych z tym dofinansowaniem". Zwrócił się też do ministra o wyjaśnienie, jakie WSKSiM ma doświadczenie w szkoleniu sędziów oraz wskazanie, czy resort sprawiedliwości od 1 stycznia 2016 roku zawierał jakiekolwiek inne umowy z uczelnią z Torunia.

Przypomnijmy, że w 2016 r. związana z założycielem Radia Maryja uczelnia zdobyła warte 3 mln zł zamówienie Ministerstwa Sprawiedliwości na szkolenia sędziów i prokuratorów z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: dofinansowanie unijne, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-02-2019

bolektadek na drobne nie leci!!! woli ''plywac'' w milionach pisowskich!!!

13-02-2019

jajuż ja widzę jak Rydzyk ich wyszkoli

13-02-2019

logiczneNo to koniecznie trzeba wypuscic z aresztu pierwszego specjaliste od szkolen ( i nie tylko) Misiaczka.

Rozwiń komentarze (449)