Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|
aktualizacja

Prawie 4 mln zł unijnych środków dla uczelni związanej z o. Rydzykiem. Szkolenia dla sędziów z komunikacji

450
Podziel się:

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej obok KUL-u znalazła się wśród zwycięzców rozpisanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości konkursu na szkolenia dla sędziów. Związana z Tadeuszem Rydzykiem uczelnia otrzyma prawie połowę z 8 mln unijnych środków na ten cel.

27.01.2018. Zbigniew Ziobro podczas sympozjum "Oblicza nadziei" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej
27.01.2018. Zbigniew Ziobro podczas sympozjum "Oblicza nadziei" w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej (PAP/Tytus Żmijewski)

W rozpisanym przez resort Zbigniewa Ziobry w kwietniu 2018 roku konkursie "Szkolenia z zakresu metod i narzędzi niezbędnych do skutecznej komunikacji ze stronami sporu sądowego" wzięło udział 12 projektów.

Choć wszystkie oferty zostały ocenione pozytywnie, wybrane do dofinansowania zostały cztery, które uzyskały najwięcej punktów.

Najwyżej oceniono dwa projekty Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury - na każdy z nich zostało przyznane dofinansowanie w wysokości ok. 1,75 mln zł. Na trzecim miejscu znalazł się projekt Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z dofinansowaniem nieco ponad 1 mln zł.

Na ostatnim miejscu wśród konkursów zakwalifikowanych do dofinansowania znalazł się projekt Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. W tym przypadku dofinansowanie jest najwyższe - ponad 3,85 mln zł.

Zakres szkolenia, które przeprowadzi WSKSiM to "podniesienie kompetencji w zakresie komunikacji i negocjacji dla sędziów, asesorów i referendarzy sądowych".

Ze strony internetowej uczelni związanej z o. Rydzykiem możemy dowiedzieć się, że celem tego szkolenia jest "aktualizacja i podniesienie szeroko pojętej jakości komunikacji na sali sądowej, poprawa wizerunku sądu i sędziów oraz działania na rzecz wzrostu zaufania społecznego do wymiaru sprawiedliwości".

"Cel ten będzie realizowany poprzez organizowanie specjalistycznych szkoleń, które będą odbywały się do 31 sierpnia 2020 r." - czytamy.

Uczelnia obiecuje, że dzięki szkoleniu uczestnik podniesie kompetencje komunikacyjne wykorzystywane podczas wokandy, pozna zasady efektywnej komunikacji na sali sądowej, w tym sposoby rozwiązywania konfliktów, dowie się, jak obniżyć poziom stresu i radzić sobie z trudnymi emocjami, zgłębi tajniki komunikacji niewerbalnej w pracy sędziego, a także nauczy się pokonywania barier w procesie komunikacji na sali sądowej.

Poseł Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej zauważył, że toruńska uczelnia jest jedynym podmiotem niepublicznym, który dostanie dofinansowanie unijne, a jej szkolenia są dwa razy droższe niż państwowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Brejza w związku z tym poprosił Zbigniewa Ziobrę o udostępnienie "pełni dokumentów związanych z tym dofinansowaniem". Zwrócił się też do ministra o wyjaśnienie, jakie WSKSiM ma doświadczenie w szkoleniu sędziów oraz wskazanie, czy resort sprawiedliwości od 1 stycznia 2016 roku zawierał jakiekolwiek inne umowy z uczelnią z Torunia.

Przypomnijmy, że w 2016 r. związana z założycielem Radia Maryja uczelnia zdobyła warte 3 mln zł zamówienie Ministerstwa Sprawiedliwości na szkolenia sędziów i prokuratorów z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(450)
antykryst
3 lata temu
Myślałem, że tu komentuje się merytorycznie i nie widzi w każdym złodzieja. Skoro przyznano unijne środki to spełnili warunki.
MarRze
5 lata temu
Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej jest to bardzo dobre miejsce szkoleń. Sędziowie, którzy wcześniej brali w nich udział są zadowoleni. Dużo praktyki przede wszystko, a to najważniejsze.
MagdaTatarczy...
5 lata temu
Jakby ktokolwiek inny to zrobił to by paranoi nie było tak ? Tylko dlatego że to o Rydzyk to jest ........ Brak słów
Waldek.Kecki
5 lata temu
Każda uczelnia miała prawo złożyć wniosek o to dofinansowanie, i każda by je pewnie dostała, ale trzeba wpierw złożyć, bo pieniądze same nie przyjdą. Kto składa wnioski to i dostaje dotacje. Proste.
Barbara
5 lata temu
O Boże kochany chyba skonam ze śmiechu
...
Następna strona