Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Olga Tokarczuk nie zapłaci podatku. Teraz już pewne

94
Podziel się

Już z pewnością polska noblistka Olga Tokarczuk nie zapłaci podatku od nagrody. Minister finansów wydał w tej sprawie specjalne rozporządzenie, zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Olga Tokarczuk nie zapłaci podatku od Nobla. To już pewne
Olga Tokarczuk nie zapłaci podatku od Nobla. To już pewne (East News)
bEhgXBit

Minister finansów Tadeusz Kościński wydał rozporządzenie, które zwalnia pisarkę Olgę Tokarczuk z obowiązku zapłacenia podatku od zdobytej Nagrody Nobla. Tokarczuk - od ponad 3,5 mln zł nagrody - musiałaby zapłacić aż 1,25 mln zł podatku.

bEhgXBiv

Rozporządzenie Kościńskiego już zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw, w treści zapisano, że zarządza ono "zaniechanie poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodów otrzymanych przez podatników tego podatku z tytułu Nagrody Nobla oraz Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii".

Jak dodano w dokumencie: "zaniechanie, o którym mowa w § 1, ma zastosowanie do dochodów (przychodów) uzyskanych od dnia 1 października 2019 r. do dnia 31 grudnia 2021 r.". Rozporządzenie wejdzie w życie 14 dni po publikacji w Dzienniku Ustaw.

Zobacz także: Obejrzyj: Olga Tokarczuk odebrała Nobla. Zobacz ten ważny moment

Literacki nobel uchodzi za najbardziej prestiżową nagrodę na świecie spośród nagród przyznawanych w dziedzinach objętych wyróżnieniami Nagrody Nobla. Każdy z laureatów otrzymuje medal i dyplom honorowy, przy czym Nagroda Nobla oraz Nagroda Banku Szwecji im. Alfreda Nobla mają także wymiar finansowy - to 9 mln koron szwedzkich.

bEhgXBiB

Biorąc pod uwagę średni kurs korony ogłoszony przez Narodowy Bank Polski 11 października 2019 r. (0,3985 zł) przychód z tytułu tych nagród wyniósł 3 mln 586 tys. 500 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhgXBiW
KOMENTARZE
(94)
Anonim
2 miesiące temu
I bądz tu zdrowy w tym naszym kraju. Takie zachowania polskiego rządu powodują że oni tak traktują polaków jak głupich roboli. Jak polak nie zapłaci podatku choć parę groszy to do więzienia idzie a tu prezenty robi niby polski rząd i to komu, tej która otwarcie mówi i pisze że nienawidzi Polski- HALO . To szlak człowieka trafia.
Patriotka
rok temu
Panie Morawiecki jak się pan nie wstydzi emerytom dac 50 zł i niech nie narzekają a bogatym po mmilionie dlaczego emerytów pan nie zwolni od płacenia podatków . Taki pan uczciwy dobroduszny litosciwy to proszę zwolnić z płacenia podatków emerytów zarabiających mniej niż 2000zl. Pan dobrze zarabia to proszę niech pani Tokarczuk tak jak wszyscy zapłaci podatek a dopiero pan ze swojej kieszeni podaruje tej pani milion złotych a nie z puli podatników. Pytał Pan o zgodę Polaków czy wyrażają zgodę na zwolnienie z płacenia podatku pani Tokarczuk od 3 milionów dolarów ? No nie do wiary bogatemu to i Morawiecki da miliony za darmo jak żyć w tej Polsce gdzie sprawiedliwość o której mówi PIS?
Pip
rok temu
A co nas Polaków obchodzi jakaś tokarczuk jak nie zapłaci podatku to może dostać kobla hahaha
bEhgXBiX
Dori
rok temu
Nie ma sprawiedliwosci w tym kraju naprawdę zarabiam marne grosze i muszę placic podatki w sumie za wszystko i oplaty a ta pani dostala miliony i nie musi wstyd po prostu wstyd
Żenada
rok temu
Wstyd Ustala się prawo pod osoby ??? Czemu ma nie płacić ????? A my od naszych groszy musimy płacić No to już przegięcie !!!
...
Następna strona