Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zandberg: "Tokarczuk powinna zapłacić podatek od Nobla"

65
Podziel się

- Olga Tokarczuk powinna zapłacić podatek od Nagrody Nobla - powiedział lider partii Razem, Adrian Zandberg.

Olga Tokarczuk założy we Wrocławiu Fundację
Olga Tokarczuk założy we Wrocławiu Fundację (Forum)
bDZhmOxx

Adrian Zandberg był w środę gościem radia RMF FM. W czasie rozmowy padło pytanie o to, czy Olga Tokarczuk powinna zapłacić podatek od nagrody Nobla.

- Odpowiedź jest bardzo prosta: tak - odpowiedział Zandberg.

Olga Tokarczuk została laureatką literackiej nagrody Nobra w październiku zeszłego roku. Krótko po ogłoszeniu tej informacji ówczesny minister finansów Jerzy Kwieciński ogłosił, że podjął decyzję o zwolnieniu noblistki z podatku PIT od nagrody.

bDZhmOxz
Zobacz także: Oglądaj też: Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk. Podróżnik Marek Kamiński komentuje

- Moim zdaniem rozsądniejsze byłoby to, żeby wszyscy byli w systemie podatkowym traktowani równo - powiedział w środę Adrian Zandberg. - Od lat też to mówię, jeśli chodzi o różnego rodzaju dochody, żeby nie było takiej sytuacji, że jedni płacą podatek według stawek progresywnych, a inni są zwolnieni z tego.

Nagroda Nobla to 9 mln koron szwedzkich. Według średniego kurs korony, ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski 11 października 2019 r. (0,3985 zł), przychód z tego tytułu to 3 mln 586 tys. 500 zł.

bDZhmOxF
bDZhmOya
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(65)
Giga
4 tyg. temu
A ja uważam, że nie powinna płacić, i już
Asdfgh
rok temu
Powinna dostać jakąś nagrodę od ministerstwa kultury ale u nas jest tylko ministerstwo chamstwa i dzielenia narodowego!!! ''
Polak
rok temu
A Pan chyba podadek od głup ty.
bDZhmOyb
Cassandra
rok temu
Zandberg- buda! Chyba ci chłopie w tym czerwonym zapale rozum odebrało? Wygoogluj czy płacił w Polsce czy za granicą Miłosz, Sienkiewicz czy płacił i czy odprowadził podatek (od nieruchomości) od darowanej mu przez państwo willi. Czerwony jak zwykle pazerny i parszywy.
któraś tam RP
rok temu
tu jest Polska...tu nie ma równości,a niedługo nie będzie wolności:(
...
Następna strona