Notowania

brexit
12.04.2019 21:06

Operacja "twardy brexit" wstrzymana. Kosztowała już 4 mld funtów

Opóźnienie brexitu o pół roku kosztowało Wielką Brytanię 4 mld funtów. Na tyle oszacowano koszt planów awaryjnych przygotowanych na wypadek opuszczenia Unii Europejskiej bez porozumienia, które teraz trzeba było zawiesić. O szczegółach donosi reporter Money.pl i Wirtualnej Polski, Paweł Orlikowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Piątek znowu rozgrzał atmosferę w brytyjskim parlamencie - relacjonuje korespondent money.pl

- Piątek znowu rozgrzał atmosferę w brytyjskim parlamencie. Powodem jest rządowy mail, który opublikowała redakcja Sky News. Komunikat głosi, ze operacja "twardy brexit" została wstrzymana – opowiada w swojej relacji reporter Money.pl i Wirtualnej Polski, Paweł Orlikowski.

Chodzi o to, że natychmiastowo i do odwołania zawieszono wszystkie plany awaryjne na wypadek, gdyby Zjednoczone Królestwo miało opuścić Unię bez porozumienia. Przypomnijmy, że opracowanie tych planów kosztowało brytyjski rząd 4 mld funtów.

Zobacz relację naszego korespondenta:

Wielka Brytania ma pół roku na przygotowanie się do brexitu. Nowa data wystąpienia ze Wspólnoty to 31 października. Tymczasaem pod koniec maja odbędą się wybory do parlamentu Europejskiego, które odbędą się również w Wielkiej Brytanii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: brexit, wiadomości, theresa may, unia europejska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-04-2019

JanuszBrytole będą teraz w europarlamencie głosować przeciw wszystkiemu. Zostawiliśmy lisa w kurniku bo udawał, że muzimno.

14-04-2019

algaDrogo kosztuje WB upór p.May. Tym bardziej że jak widać prawie nikt już tego brexitu tam nie chce. Dobra szkoła dla pozostałych krajów Europy.

13-04-2019

ObservateurNie daloby sie tej wyspy odcumowac od wybrzezy Europy , zeby dryfujac przykleila sie gdzies do Glenlandii ?

Rozwiń komentarze (8)