Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Operacja "twardy brexit" wstrzymana. Kosztowała już 4 mld funtów

8
Podziel się

Opóźnienie brexitu o pół roku kosztowało Wielką Brytanię 4 mld funtów. Na tyle oszacowano koszt planów awaryjnych przygotowanych na wypadek opuszczenia Unii Europejskiej bez porozumienia, które teraz trzeba było zawiesić. O szczegółach donosi reporter Money.pl i Wirtualnej Polski, Paweł Orlikowski.

Piątek znowu rozgrzał atmosferę w brytyjskim parlamencie - relacjonuje korespondent money.pl
Piątek znowu rozgrzał atmosferę w brytyjskim parlamencie - relacjonuje korespondent money.pl (East News)
bDzefzcl

- Piątek znowu rozgrzał atmosferę w brytyjskim parlamencie. Powodem jest rządowy mail, który opublikowała redakcja Sky News. Komunikat głosi, ze operacja "twardy brexit" została wstrzymana – opowiada w swojej relacji reporter Money.pl i Wirtualnej Polski, Paweł Orlikowski.

Chodzi o to, że natychmiastowo i do odwołania zawieszono wszystkie plany awaryjne na wypadek, gdyby Zjednoczone Królestwo miało opuścić Unię bez porozumienia. Przypomnijmy, że opracowanie tych planów kosztowało brytyjski rząd 4 mld funtów.

bDzefzcn
Zobacz także: Zobacz relację naszego korespondenta:

Wielka Brytania ma pół roku na przygotowanie się do brexitu. Nowa data wystąpienia ze Wspólnoty to 31 października. Tymczasaem pod koniec maja odbędą się wybory do parlamentu Europejskiego, które odbędą się również w Wielkiej Brytanii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzefzct
bDzefzcO
KOMENTARZE
(8)
Janusz
2 lata temu
Brytole będą teraz w europarlamencie głosować przeciw wszystkiemu. Zostawiliśmy lisa w kurniku bo udawał, że muzimno.
alga
2 lata temu
Drogo kosztuje WB upór p.May. Tym bardziej że jak widać prawie nikt już tego brexitu tam nie chce. Dobra szkoła dla pozostałych krajów Europy.
wzdowiak
2 lata temu
Teraz nie mówimy ty głupku tylko ty angliku !!!
bDzefzcP
Observateur
2 lata temu
Nie daloby sie tej wyspy odcumowac od wybrzezy Europy , zeby dryfujac przykleila sie gdzies do Glenlandii ?
Drzon
2 lata temu
Przecież. Ci rządzący potrafią tylko wyciągać kasę z budżetu , poprzez zaprzyjaźnione prywatne firmy. We wszystkich dziedzinach ! Przyjzyjcie się dobrze czy to Tax Office czy NHS Czy Education Board czy też plany awaryjne Brexit itd.