Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Opłata reprograficzna. "Elementarną sprawiedliwością byłaby rekompensata za koszty"

- Lata temu, będąc jeszcze muzykiem, poruszyłem temat podatku od nośników i smartfonów. Prawda jest taka, że artyści tracą przez to ogrom pieniędzy. Proszę się postawić na moim miejscu. Jest pani autorką utworów. Zapłaciła pani za ich produkcje i promocję. Dziś z powodu pandemii nie może pani grać utworów i zarabiać. Tymczasem pani utwory są przegrywane i kopiowane, a pani nie ma żadnych honorariów z tego tytułu. Elementarną sprawiedliwością byłaby rekompensata za koszty – mówił w programie "Newsroom" Paweł Kukiz, lider Kukiz'15. Przypomnijmy, że ustawa, która wprowadza opłatę, ma niebawem trafić do konsultacji.

KOMENTARZE
(250)
Bebzon Higgsa
3 lata temu
Tak jak PIS skorumpował medyków, tak teraz organizuje sabie klakierów wśród chałturników. To tak jak swego czasu lewica robiła. Wystarczy zapłacić beztalenciom i wtedy będą siać propagandę, jakby mało w mediach jej było. Powinny być protesty. Teraz partia będzie mówił kto jest artystą i co jest sztuką i będą ich karmić z pieniędzy podatników. Powinno się zbojkotować tych grajków. Jak ja się do roboty nie nadaje to to zmieniam na inną. PIS wywalił i tak miliony dla celebrytów, aktorów, yotuberów i influenserów aby naganiali na szczepionki. Niedługo będzie widzć, kto się sprzedał.
***
3 lata temu
niech KUKIZ zacznie opłacać podatek do ZAiKS
Camel
3 lata temu
Kukiz nie słyszał o serwisach muzycznych. Np Spotify.
Fbnbb
3 lata temu
Skoro coś jest opodatkowane to znaczy że jest legalne. Czyli jeżeli będzie podatek od domniemanego kopiowania to mogę sobie kopiować co chcę i kiedy chcę. Dobrze rozumuję?
synek_księdza
3 lata temu
... a więc ... słuchając muzyki z różnych platform w internecie a to jest blisko 70 - 80% wszystkich słuchających dajemy zarobić wykonawcom autorom etc. gdyż dla przykładu YT jako największa kapsuła rozmaitości oddaje za wyświetlenia autorom wcale nie małe pieniądze, gdyby zainteresowany bohater wymiocin powyższych bo tak należy nazwać brednie które tutaj zapisano jako słowa Kukiza pomyślał choć troszkę nie narzekał by na brak wpływów ... a platform do słuchania jest kilka ... lepiej niech wyślą autora na badania psychiatryczne ...
...
Następna strona