Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Opłata reprograficzna. Gliński obiecuje. Nie będzie podatku do smartfona

19
Podziel się:

Piotr Gliński zapowiedział, że opłata reprograficzna nie będzie dotyczyć smartfonów. Rząd nie wycofuje się z pomysłu. Część tej opłaty ma trafić na fundusz, który ma finansować ubezpieczenia artystów.

Opłata reprograficzna. Gliński obiecuje. Nie będzie podatku do smartfona
Piotr Gliński zapewnia, ze opłata reprograficzna nie obejmie smartfonów (KPRM)

Wicepremier Piotr Gliński w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" zapowiedział, że oplata reprograficzna nie będzie dotyczyć smartfonów. - Umówiliśmy się, że w tym rozporządzeniu smartfonów nie będzie i dotrzymamy tego ustalenia – zapewniał dziennikarzy "DGP" Gliński.

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu odpowiadał na pytania dotyczące ustawy o uprawnieniach artysty zawodowego. Gliński poinformował, że rząd dostał dopiero opinię Rządowego Centrum Legislacji i Rady Legislacyjnej i musi się do niej ustosunkować. Piotr Gliński podkreślał, że ”to skomplikowana, systemowa, duża ustawa”.

Gliński nie zmienił też zdania co do słuszności opłaty reprograficznej. Część tej opłaty ma trafić na fundusz, który ma finansować ubezpieczenia artystów, którzy z różnych powodów funkcjonują poza systemem.

Zobacz także: Wakacyjne korki na autostradach. Bramki do likwidacji, powstaje nowy system

- Jej istotą jest połączenie kwestii ubezpieczeń społecznych dla dużej części artystów, którzy pozostają poza tym systemem, z kwestią solidarności środowiskowej – tłumaczył w wywiadzie z "DGP" Gliński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(19)
Arek
3 lata temu
W Angli próbę nałorzenie opłaty reprograficznej odrzucono!. W uzasadnieniu stwierdzono że jest to forma nie uzasadowionego OPODATKOWANIA tak OPODATKOWANIA
Smakol
3 lata temu
Wiecie co jest wspólne w opłacie czteż mówiąc po ludzku Podatku ?. W obu przypadkach znikają mi pieniądze z portwela !
Arek
3 lata temu
Słabi i nikomu nie potrzebni artyści jak Zbigniew Hołdys czy Jarosław (sidney) Polak, których twórczości nikt lub prawie nikt nie potrzebuje. Których twórczość jest pomijana chcą nas kilka razy ocharaczować !!. Pazerność artystów niema granic!!!. Dlaczego za telefon mam zapłacić o 100zł więcej a za telewizor 300zł więcej dlaczego?.
Smak6
3 lata temu
Artyści których sztuka jest coś warta nie narzekają na wysokość tantiemów które otrzymując od platform jak np; spotify. Taka "Adel" raczej nie narzeka ;).
Smak6
3 lata temu
Zorganizowana grupa "Zaiks" chce nas ocharaczować !. Nazywają obowiązkowy podatek OPŁATOM !!. Czasy kiedy jeżdziło się na giełdę i kupowało pirackie utworu dawno minęły. Dziś niema potrzeby używania np: mp3 gdzie faktycznie tantiemy za utwór mogły ominąć artystę. Dziś mamy Emiki gdzie mogę kupić treśći które mnie interesują, mamy spotify i wiele wiele innych platform których używamy do oglądanie czy słuchania sztuki, którą opłacam w abonamencie!!!. Dlaczego mam płacić 2 razy za to samo?. Dlaczego artyści chcą kilka razy moich pieniędzy! Dziś nikt lub prawie nikt nie używa treści pirackich, niema takiej potrzeby!!!!!. Jak mam potrzebę obejżenia filmu czy słuchania muzyki to płacę, płacę abonament !!!!!!!!. Moim zdaniem artyści chcą nas ocharaczowac bo środki które otrzymują np: od spotify są niskie zbyt niskie w ich mniemaniu .