Trwa ładowanie...
bEpDkRCd

Notowania

Przejdź na

Opłata za wodę i ścieki. Wody Polskie powstrzymują podwyżki. "Są nieuzasadnione"

Miasta domagają się podwyższenia taryf za ścieki i wodę, podwyżki - ku uciesze obywateli - powstrzymują Wody Polskie. - Jesteśmy regulatorem, jeśli chodzi o ceny wody. Naszym nadrzędnym celem jest równoważenie interesów wszystkich zainteresowanych stron. Zarówno odbiorców wody, czyli obywateli, którzy za tę wodę płaca, jak i przedstawiciele władzy, czyli przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych, które tę wodę dostarczają. Jasne jest, że dostarczanie wody obywatelom wiąże się z pewnymi kosztami, dopuszczamy wzrost cen za wodę, ale na poziomie uzasadnionym kosztami utrzymania i eksploatacji instalacji przesyłowych - powiedział w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Woś, zastępca prezesa Wód Polskich. - W sytuacji, gdy widzimy, że nie występuje bezpośredni związek proponowanych podwyżek cen ze wzrostem kosztów, stawiamy veto i każemy to wytłumaczyć. Stąd biorą się te problemy - dodał.

0
0
22
Podziel się
Komentarze (22)
zobacz więcej komentarzy (22)
bEpDkRCp
KOMENTARZE
(22)
Wod-kan
3 tyg. temu
Dalej niech nie pozwalają na podwyższenie taryf . A odbiorcy niech się cieszą. Tylko potem nie zdziwcie się że nie ma wody a ścieki płyną ulicą. Pompy są na prąd , pracownicy też nie będą usuwać awarii za najniższą . Pójdą do budowlanki . A wody polskie wtedy Wam zapewnią wodę i odbiór ścieków. I za pewne naprawią te nowe wspaniałe Polskie sieci .
Po prostu
3 tyg. temu
Wybraliście rządy mafijne to płaćcie haracz od wszystkiego a oni będą żyć jak lordy!
Polak
4 tyg. temu
A może ktoś powie wreszcie STOP idiotycznemu przypisywaniu opłat za odpady komunalne do zużycia wody? Przecież to są horrendalne pieniądze, jakie teraz trzeba płacić.
bEpDkRCH
Konsument
4 tyg. temu
Prąd czy gaz mogę aktualnie kupować od kilku konkurujących ze sobą firm. Mamy zatem wybór!. Wodę i ścieków zrzut mogę kupować tylko w jednej, zazwyczaj lokalnej firmie?!. Dlaczego?!.
Tomek
4 tyg. temu
wreszcie ktoś powiedział sprawdzam tym szaleństwie samożądowców
...
Następna strona