Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opłata za wodę i ścieki. Wody Polskie powstrzymują podwyżki. "Są nieuzasadnione"

Miasta domagają się podwyższenia taryf za ścieki i wodę, podwyżki - ku uciesze obywateli - powstrzymują Wody Polskie. - Jesteśmy regulatorem, jeśli chodzi o ceny wody. Naszym nadrzędnym celem jest równoważenie interesów wszystkich zainteresowanych stron. Zarówno odbiorców wody, czyli obywateli, którzy za tę wodę płaca, jak i przedstawiciele władzy, czyli przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych, które tę wodę dostarczają. Jasne jest, że dostarczanie wody obywatelom wiąże się z pewnymi kosztami, dopuszczamy wzrost cen za wodę, ale na poziomie uzasadnionym kosztami utrzymania i eksploatacji instalacji przesyłowych - powiedział w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Woś, zastępca prezesa Wód Polskich. - W sytuacji, gdy widzimy, że nie występuje bezpośredni związek proponowanych podwyżek cen ze wzrostem kosztów, stawiamy veto i każemy to wytłumaczyć. Stąd biorą się te problemy - dodał.

0
0
22
Podziel się
Komentarze (22)
zobacz więcej komentarzy (22)
KOMENTARZE
(22)
Wod-kan
11 miesięcy temu
Dalej niech nie pozwalają na podwyższenie taryf . A odbiorcy niech się cieszą. Tylko potem nie zdziwcie się że nie ma wody a ścieki płyną ulicą. Pompy są na prąd , pracownicy też nie będą usuwać awarii za najniższą . Pójdą do budowlanki . A wody polskie wtedy Wam zapewnią wodę i odbiór ścieków. I za pewne naprawią te nowe wspaniałe Polskie sieci .
Po prostu
11 miesięcy temu
Wybraliście rządy mafijne to płaćcie haracz od wszystkiego a oni będą żyć jak lordy!
Polak
11 miesięcy temu
A może ktoś powie wreszcie STOP idiotycznemu przypisywaniu opłat za odpady komunalne do zużycia wody? Przecież to są horrendalne pieniądze, jakie teraz trzeba płacić.
Konsument
11 miesięcy temu
Prąd czy gaz mogę aktualnie kupować od kilku konkurujących ze sobą firm. Mamy zatem wybór!. Wodę i ścieków zrzut mogę kupować tylko w jednej, zazwyczaj lokalnej firmie?!. Dlaczego?!.
Tomek
11 miesięcy temu
wreszcie ktoś powiedział sprawdzam tym szaleństwie samożądowców
...
Następna strona