Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Opóźnienia w budowie dróg będą kosztowne. Drożej o nawet 12 mld zł

27
Podziel się

GDDKiA rozpoczęła rozmowy z 8 firmami, które mają dokończyć rozbudowę dróg po włoskim konsorcjum Salini. Roboty będą mogły zostać rozpoczęte najwcześniej w sierpniu.

GDDKiA musi pilnie posprzątać po Włochach.
GDDKiA musi pilnie posprzątać po Włochach. (flickr.com)
bDIPJpNh

Po tym jak GDDKiA pod koniec kwietnia zerwała umowy włoską firmą Salini, musi znaleźć firmę, która dokończy budowę m.in. 21-kilometrowej obwodnicy Częstochowy w ciągu autostrady A1 oraz kolejnego fragmentu drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku.

Jak pisze "Rzeczpospolita" powrót na plac budowy będzie trwał kolejne miesiące. Jeśli chodzi o A1 to być może udałoby się rozpocząć prace w sierpniu. Decyzje co do S3 wciąż nie zostały podjęte. Już na tej drodze opóźnienia sięgają roku.

bDIPJpNj

Problemem też jest inwestycja na S8, stamtąd Włosi zostali wyrzuceni już ponad rok temu. Droga miała być gotowa do drugiego kwartału 2018, ale wciąż jej nie ma.

Jak szacują eksperci pytani przez "Rz", te opóźnienia będą sporo kosztować. Konieczna będzie weryfikacja kosztów przez wzrost cen materiałów budowalnych.

Według Jana Stywińskiego, prezesa Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa tylko na dziś potrzeba od 10 do 12 mld zł więcej niż przewidziano pierwotnie.

bDIPJpNp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIPJpNK
KOMENTARZE
(27)
lupo
2 lata temu
Głupota rządzących. Gdyby w kontraktach wieloletnich zapisano dopłaty spowodowane wzrostami cen materiałów nie było by problemu. W tej chwili nowe firmy tak uwzględnia aktualne ceny, doliczą jeszcze na zapas, a o przekroczeniu terminu już nie wspomnę. Jak w przysłowiu "chytry 2 razy traci" Tutaj może nie chytry a głupi.
piada
2 lata temu
i się posypało ' tanie państwo ' będzie coraz drożej , inflacja będzie przyspieszać powodując wzrost napięć na tle płacowym , rząd będzie zmuszony gasić kolejne strajki dodrukiem pieniądza co oczywiście wzmocni tylko inflację a na końcu WENEZUELA
JAN MARIA
2 lata temu
Według Jana Stywińskiego, prezesa Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa tylko na dziś potrzeba od 10 do 12 mld zł więcej niż przewidziano pierwotnie. CO TA DLA NAS TE 12 MLD ZŁOTYCH.MAMY PRZECIEŻ KREATYWNEGO PREMIERA .TO ŻE REGIONY TRACĄ CODZIENNIE TYSIĄCE ZŁOTY PRZEZ OBJAZDY,CIĄGŁE WYPADKI I INNE UTRUDNIENIA TO JEST PROBLEM LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI.POLITYCY NIESTETY NIE DOROŚLI DO SWOJEJ ROLI I TO JEST TRAGEDIA POLSKI I POLAKÓW.
bDIPJpNL
jojobe
2 lata temu
Po co płacić 12 mld więcej, jak można było wynegocjować niżej z dotychczasowym wykonawcą. I co z ceną za km wg PIS jedną z najwyższych w świecie za PO. A tu patrzcie, teraz będzie jeszcze drożej i to sporo.
Jarek
2 lata temu
Tak się kradnie miliardy. Były budowlaniec już emeryt.
...
Następna strona