Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Orlen może przejąć Ruch. Urząd antymonopolowy dał zielone światło

PKN Orlen obejmie 65 proc. akcji Ruchu i będzie większościowym inwestorem. Oznacza to, że paliwowy gigant będzie odpowiadać za rozwój spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wydał zgodę na przejęcie spółki Ruch przez PKN Orlen.

Wniosek Polskiego Koncernu Naftowego Orlen o zgodę na przejęcie spółki Ruch wpłynął do UOKiK 8 kwietnia tego roku. Urząd antymonopolowy uznał, że transakcja nie zachwieje równowagą na rynku.

"Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Dlatego wydałem zgodę na koncentrację. Decyzja jest ważna przez dwa lata" – powiedział prezes UOKiK Tomasz Chróstny, cytowany w komunikacie.

Oznacza to, że PKN Orlen może objąć 65 proc. akcji Ruchu, stając się większościowych udziałów. Pozostałymi akcjonariuszami będą PZU i PZU Życie oraz Alior Bank.

Z kolei w komunikacie, który opublikował koncert Orlen napisano: "Dodatkowo Alior Bank zobowiązał się do umorzenia wierzytelności Ruchu w wysokości 87,5 mln zł. Ponadto, warunkiem realizacji transakcji będzie prawomocne stwierdzenie przez sąd wykonania układów Ruchu z wierzycielami w ramach dwóch przyspieszonych postępowań układowych".

Częścią umowy inwestycyjnej jest Plan Restrukturyzacji Ruch, który opiera się na dwóch kluczowych założeniach: rozwoju spółki w kierunku nowoczesnej sprzedaży FMCG oraz rozwoju usług kurierskich.

Obejrzyj: Koronawirus. Jacek Sasin chwali prezydenta Andrzeja Dudę. "Tak powinien wyglądać standard przywódców"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-06-2020

tezeuszOrlen niedługo pietruszką będzie handlował

02-06-2020

BuachachaCiekawe co Orlen będzie w Ruchu sprzedawał? Koktajle...mołotowa?

03-06-2020

WSTYDKolejny nieuczciwy gracz na rynku? Jak Poczta Polska że swoim pchlim targiem, zwolniona z podatku VAT... PiS przez socjalizm dąży do komuny!

Rozwiń komentarze (5)