Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Orlen może przejąć Ruch. Urząd antymonopolowy dał zielone światło

5
Podziel się

PKN Orlen obejmie 65 proc. akcji Ruchu i będzie większościowym inwestorem. Oznacza to, że paliwowy gigant będzie odpowiadać za rozwój spółki.

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wydał zgodę na przejęcie spółki Ruch przez PKN Orlen.
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wydał zgodę na przejęcie spółki Ruch przez PKN Orlen. (PAP)
bErRRmrV

Wniosek Polskiego Koncernu Naftowego Orlen o zgodę na przejęcie spółki Ruch wpłynął do UOKiK 8 kwietnia tego roku. Urząd antymonopolowy uznał, że transakcja nie zachwieje równowagą na rynku.

"Przeprowadzone postępowanie wykazało, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Dlatego wydałem zgodę na koncentrację. Decyzja jest ważna przez dwa lata" – powiedział prezes UOKiK Tomasz Chróstny, cytowany w komunikacie.

Oznacza to, że PKN Orlen może objąć 65 proc. akcji Ruchu, stając się większościowych udziałów. Pozostałymi akcjonariuszami będą PZU i PZU Życie oraz Alior Bank.

bErRRmrX

Z kolei w komunikacie, który opublikował koncert Orlen napisano: "Dodatkowo Alior Bank zobowiązał się do umorzenia wierzytelności Ruchu w wysokości 87,5 mln zł. Ponadto, warunkiem realizacji transakcji będzie prawomocne stwierdzenie przez sąd wykonania układów Ruchu z wierzycielami w ramach dwóch przyspieszonych postępowań układowych".

Częścią umowy inwestycyjnej jest Plan Restrukturyzacji Ruch, który opiera się na dwóch kluczowych założeniach: rozwoju spółki w kierunku nowoczesnej sprzedaży FMCG oraz rozwoju usług kurierskich.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus. Jacek Sasin chwali prezydenta Andrzeja Dudę. "Tak powinien wyglądać standard przywódców"
bErRRmsd

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErRRmsy
KOMENTARZE
(5)
WSTYD
rok temu
Kolejny nieuczciwy gracz na rynku? Jak Poczta Polska że swoim pchlim targiem, zwolniona z podatku VAT... PiS przez socjalizm dąży do komuny!
Wroblen
rok temu
Zamiast karty Vitay będzie karta ruc#@ay
xd
rok temu
Hejterzy mają IQ = -1000
bErRRmsz
Buachacha
rok temu
Ciekawe co Orlen będzie w Ruchu sprzedawał? Koktajle...mołotowa?
tezeusz
rok temu
Orlen niedługo pietruszką będzie handlował