Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przejęcie PGNiG przez PKN Orlen. - Nam potrzeba silnych, polskich firm, które będą nie tylko wizytówką kraju i gospodarki, ale będą także umacniały pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Wydaje nam się, że szansa na stworzenie takiej firmy jest w sektorze energii. Ten sektor do niedawna przypominał taki model sowiecki, obecny dawniej w związku radzieckim, później w Rosji. Co paliwo to osobna spółka. Taki system Polsce jest kompletnie niepotrzebny - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG. - Mamy szansę stworzenia potężnego, jak na nasze warunki, multienergetycznego koncernu, opartego o Orlen, PGNiG, Lotos i Energę. Przychody takiego koncernu będą na poziomie 200 mld zł - dodał.

KOMENTARZE
(6)
kik
3 lata temu
już PISowcy łupią nas na paliwie po wyborach drożej o45 groszy a teraz jeszcze gaz pójdzie do góry bo jedyny dostawca a innych brak !!!
Marcin
3 lata temu
Finansowanie kaleki żeby pojeździł sobie autem, PiSu, wydatków na rozbijane samochody sop czy na kolejne zamówienia respiratorów muszą być finansowane więc wszystko pod logo Orlen lub tvpis. Kto głosował na Adriana? Jak można było? On podpisze wszystko nawet wyrok na siebie przez powieszenie.
Miro
3 lata temu
To dlaczego wartosc rynkowa w wielu wypadkach niższa od księgowej? Uwłaszcza nie pisomenklatury trwa w najlepsze. Sasiny trzymają się mocno jak bo nie kompetencja ale ślepa lojalność zostanie doceniona. Kapitał ludzki wolne żarty liczy się mięso wyborcze czego już chyba domyślili się emeryci+
Obserwator
3 lata temu
A jednak zyski państwowych spółek (w tym Orlenu) w okresie ostatnich 5 lat przeszły najśmielsze sny wszelkich ekonomistów. O "ekspertach" najjaśniejszej PO nie wspominając. PIS przynajniej wie co robi, i sa tego policzalne efekty.
wici
3 lata temu
Trzeba szukać innego dostawcy .