Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Orlen walczy o Lotos. "Liczymy na wypracowanie optymalnych rozwiązań"

5
Podziel się

"Stanowisko Komisji nie jest dla nas zaskoczeniem" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Jak dodał, koncern naftowy liczy na dalsze rozmowy z Komisją Europejską ws. przejęcia Lotosu.

Prezes Daniel Obajtek nie składa broni ws. fuzji z Lotosem
Prezes Daniel Obajtek nie składa broni ws. fuzji z Lotosem (East News, Andrzej Hulimka/REPORTER)
bEieyiQB

"Mamy do czynienia ze skomplikowanym procesem, co zresztą od początku sygnalizowaliśmy" - podał w komunikacie prasowym, prezes Orlenu Daniel Obajtek. Jak czytamy dalej, teraz koncern wchodzi w fazę pogłębionych analiz z Komisją Europejską, wokół planów zakupu Lotosu.

"Ważne jest, aby wypracować takie warunki które będą akceptowalne dla wszystkich stron. Sprawne przeprowadzenie procesu przejęcia kapitałowego Grupy Lotos to dla nas priorytet. Liczymy, że dzięki merytorycznej i konstruktywnej współpracy stron sfinalizujemy nasze prace w tym roku. Idziemy zgodnie z procedurami Komisji Europejskiej, tak aby znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie" - zaznaczył Obajtek.

bEieyiQD

W środę Komisja Europejska wszczęła szczegółowe postępowanie wyjaśniające w sprawie planowanego przejęcia Lotosu przez PKN Orlen i ma obecnie 90 dni roboczych - do 13 grudnia 2019 r. - na podjęcie decyzji. Wszczęcie szczegółowego dochodzenia nie przesądza o jego wyniku.

"Komisja zbada, czy planowane przejęcie doprowadziłoby do ograniczenia konkurencji oraz wyższych cen lub mniejszego wyboru paliw i produktów pokrewnych dla klientów biznesowych i konsumentów końcowych w Polsce i innych państwach członkowskich" - powiedziała Margrethe Vestager, unijna komisarz odpowiedzialna za politykę konkurencji.

Zobacz także: Dowiedz się: Fuzja Orlenu z Lotosem pozwoli na tańsze zakupy ropy. "Łatwiej będzie konkurować na globalnym rynku"
bEieyiQJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEieyiRe
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(5)
Bolo234
2 lata temu
Chory człowiek nawet na zdjęciu widać że coś z nim nie tak a PiS daje mu taka wladze......
Tatuś Podgrzy...
2 lata temu
Dlaczego Lotos jeszcze niezawierzony MB ? Oj Bajtek nie obijaj się .
Bizon
2 lata temu
Nie tankuje na Orlenie , nie sponsoruje ciemnogrodu Pisowskiego i lotów Pana marszałka
bEieyiRf
Stringi
2 lata temu
Kto nie bylby z rodakow spokojny gdyby co miesiac taka kase dostawal jak pan Omajtek
Kamil
2 lata temu
Lotos jest Polski w 55% A Orlen tylko w 20% reszta funusze zagraniczne, eskimosi przejmują Polski Lotos na co pozwala PiS