Trwa ładowanie...
bEqkHjGt

Notowania

Przejdź na

Osiem godzin w pracy to przeżytek. Kandydat na prezydenta zaskakuje

- Czas pracy nie ma żadnego znaczenia, jeśli chodzi o wydajność pracowników. Szczególnie w biurach - mówi w programie "Money. To Się Liczy" kandydat na prezydenta Waldemar Witkowski. Jak przyznaje, w swojej firmie od dawna wprowadził 7-godzinny dzień pracy. Zdarzają się też dni pod koniec tygodnia, że pracownicy kończą nawet wcześniej. - Wydajność nie spadła, a wręcz wzrosła - zapewnia Witkowski. Kandydat na prezydenta podkreśla, że takie podejście można stosować nie tylko w biurach, ale również w przypadku pracowników handlu. - Proszę zauważyć, że jeśli sklep jest otwarty przez 12 godzin, to łatwiej to podzielić na dwie 6-godzinne zmiany - zauważa Waldemar Witkowski. Gość programu "Money. To Się Liczy" podkreśla, że szacunek dla pracowników to podstawa rozwoju gospodarczego Polski i świata.

23-06-2020
Tagi:
gospodarka, wybory prezydenckie, praca, wideo, waldemar witkowski, mtsl
0
0
17
Podziel się
Komentarze (17)
zobacz więcej komentarzy (17)
bEqkHjGF
KOMENTARZE
(17)
PAP
rok temu
Obiektywnie, są badania które pokazują, że pracownik nie jest w stanie utrzymać wysokiego poziomu wydajności przez 8 godzin... W warunkach "ciśnienia" udaje mu się do 6 na maks. podejść. Raczej nie ma znaczenia czy fizyczny czy biurowy (intelektualny). Tu męczą się mięśnie, tam neurony i ... mięśnie gałek ocznych np. Cudów nie ma!!! Może lepiej pracować te 7 godzin i nie zamęczyć pracownika, ten sobie odpocznie po południu, wyda kasę, i wróci szczęśliwszy dnia następnego... Legendarna pracowitość Niemców... "lechendarna" chyba... Oni pracują, ale "langsam aber sicher..." )powoli ale pewnie)- znacie to??? Jak można dowiedzieć się z eksperymentu MAN'a - nawet niezbyt pewnie, zmieniłbym to na "nieprzerwanie"... - czyli nie widać że podpierają łopatę, al ez zasadzie nić nie robią...
Ag.
rok temu
O to to. O połowę skrócić czas pracy. A zarobki podwoić. A jak? Dodrukować pieniążków przecież.
seler
rok temu
Za granicą praca powyżej 8h jest uważana za coś niedopuszczalnego i chorego a polaków nauczono by pracowali po 10 i wiecej godzin i zarabiali do tego grosze - ludzie kiedy wy sie obudzicie .... !!!!??
bEqkHjGX
wiac
rok temu
To znaczy tylko tyle że w biurze sie nudzą i jest ich za dużo skoro w krótszym czasie zrobią to samo co w dłuższym - wiec o czym tu mowa ?!
nicc
rok temu
A kto w polsce pracuje 8h poza budżetówką i zagranicznymi korporacjami gdzie biuro pracuje 8h ale pracownicy na 3 zmiany jak "białe kolorowe" !!! Kodeks pracy mówi swoje a jest całkiem inaczej i najlepsze że nikt tego nie sprawdza czy kontroluje bo po co - to przecież polska , tu nikt niczym sie nie przejmuje a już napewno nie tym by robić cokolwiek zgodnie z prawem