Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Osoby niepełnosprawne. Maląg podkreśla, że to priorytet rządu

28
Podziel się:

Pomoc osobom niepełnosprawnym jest jednym z priorytetów rządu. W trakcie spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą Marlena Maląg zapewniała o planach rządu, które mają pomóc osobo niepełnosprawnym.

Osoby niepełnosprawne. Maląg podkreśla, że to priorytet rządu
Marlena Maląg (Materiały prasowe, KPRM, Adam Guz)
bFdMmBbF

Marlena Maląg zapewniła w trakcie spotkania z Andrzejem Dudą, że wsparcie osób niepełnosprawnych jest jednym z priorytetów strony rządowej.

Szefowa ministerstwa rodziny zaznaczyła, że w sferze wsparcia osób niepełnosprawnych zostało już dużo zrobione.

Marlena Maląg zauważyła, że pomimo tego, że nakłady na ten cel wzrosły do blisko 30 mld zł w 2021 roku z 15 mld zł w 2015 roku, to jednak wiele pozostaje do zrobienia. Polityczka przypomniała również, że w lutym 2021 roku rząd przyjął Strategia na Rzecz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych do 2030 roku.

bFdMmBbH
Zobacz także: Lex TVN. Ekonomista: Zagrożenie dla gospodarki, inwestorzy już o to pytają

Jednym z tematów, który był poruszany w trakcie spotkania z prezydentem, były Centra Usług Społecznych.

Program ten jest już realizowany pilotażowo. - Już podpisane są umowy. Te kamienie milowe, krok po kroku są realizowane – powiedziała ministra Marlena Maląg. Dodała, że resort monitoruje postępy prac, by ostatecznie wypracować na postawie pilotażu projekt ustawy, który zapewni, że te centra staną się pewnym standardem.

bFdMmBbN

Projekt ustawy o realizowaniu usług społecznych przez centrum usług społecznych został zgłoszony przez prezydenta Andrzeja Dudę, a ustawa weszła w życie 1 stycznia 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdMmBci
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(28)
Asia
5 miesięcy temu
Moi drodzy to co piszecie tu piszcie na do kancelarii premiera. na stronie kancelarii jest formularz. dwa razy pisałam dwa razy do mnie dzwoniono i sprawę załatwiłam. Niech nasz głos będzie słyszalny. 500 zł każdy niepełnosprawny powinien dostać i wszystkie leki za darmo. Powinny być jasne kryteria przyznawania stopni niepełnosprawności i przy chorobach przewlekłych powinna być też renta przyznawana z automatu. Najniższa renta powinna być jak najniższa krajowa czyli 2800 brutto i osoba z umiarkowanym i znacznym stopniem powinna móc zarobić bez ograniczeń bo Państwo powinno się cieszyć, że taka osoba chce wyjść z domu i coś jeszcze zarobić, a logicznym jest, że są okresy kiedy się lepiej czuje i może zarabiać i takie kiedy gorzej i nie pójdzie do pracy. Niech nasz głos będzie słyszalny!!!
MMM
6 miesięcy temu
Tak nam pomagają, że ograniczają nam możliwość normalnie zarabiać. Gdybyśmy mogli normalnie zarabiać państwo też by więcej zarabiało!!!
ELEONORA
6 miesięcy temu
Witam proponowałem bym opiekę całodobową nad mężem 16 lat na wózku po 2 udarach sparaliżowany z cukrzycą i innymi chorobami dajcie nam pomóc finansową albo z MOPSu leki drożeją nie mam siły dofinansowanie na wózek WIELE nie zmienia
bFdMmBcj
Ee1213
6 miesięcy temu
Ściągnęli dla niepełnosprawnych opłatę solidarnościowa a potem przeznaczyli ją na 13 emeryturę.
wacek
6 miesięcy temu
Na turnusy rehabilitacyjne jak nie było pieniędzy tak nie ma, co z tego wzrosło 50% tylko na co to poszło????
...
Następna strona