Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
startup
23.09.2019 15:24

Ostatnia szansa na wzięcie udziału w największym badaniu polskich startupów!

Jedynie do środy (25 września) startupy mogą wziąć udział w corocznym badaniu Startup Poland. Efektem badania będzie raport Polish Tech Scene 2019, którego premiera odbędzie się 4 grudnia podczas Impact Fintech’19 w Katowicach. To najbardziej kompleksowy raport poświęcony polskiej scenie startupowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)

Link do badania znajduje się na stronie: https://www.startups2019.startuppoland.org

Dlaczego warto wziąć w nim udział?

Każdy startup, który wypełni ankietę do końca otrzyma za darmo raport The Golden Book of Venture Capital in Poland 2019 (cena dedykowana 89 Euro). Ponadto, Raporty Fundacji (do tej pory: Raport Polskie Startupy) to podstawowe źródło wiedzy dla przedstawicieli wielkiego biznesu, polityków, dyplomacji oraz dziennikarzy polskich i zagranicznych. To dzięki raz do roku zbieranym danym Startup Poland wpływa na zmiany legislacyjne, promuje Polski ekosystem za granicą oraz przyciąga do polskich firm potencjalnych inwestorów.

Badanie skierowane jest do firm, dla których przetwarzanie danych i technologie cyfrowe stanowią ważny komponent ich modelu biznesowego. Mowa o startupach działających w obszarach takich jak big data, software, internet rzeczy, e-commerce, fintech, medtech, gaming, AI, agritech, robotyka, e-marketing lub blockchain. Ponadto, w bieżącej edycji jest ono dodatkowo poszerzone o firmy tworzące produkty lub usługi wykorzystujące nowe technologie w obszarach energetyki, przemysłu, biomedycyny lub działające w obszarze technologii materiałowych, np. nanotechnologii.

W tym roku podczas realizacji badania przyjęliśmy narrację kosmiczną - opowiada prezes Startup Poland, Julia Krysztofiak Szopa. Nie chodzi bynajmniej o to, że wierzymy w rychły podbój planet przez astronautów z Polski. Jest to raczej o symbol i uczczenie 50 rocznicy lądowania na księżycu przez załogę Apollo 11 oraz jednoczesne nawiązanie do 5 edycji naszego badania. Współpraca interdyscyplinarnego zespołu specjalistów, umiejętne wykorzystanie zaawansowanej technologii, odwaga i całkowite poświęcenie projektowi oraz ambicje balansujące na granicy szaleństwa - bez wymienionych elementów prawdopodobnie lot na księżyc nigdy nie doszedłby do skutku. Podobnych cech potrzebują przedsiębiorcy technologiczni, którzy pragną podbijać globalne rynki. Znacznym ułatwieniem dla realizacji ich celów jest zbudowanie w Polsce świadomego, przyjaznego i wspierającego postęp technologiczny otoczenia biznesowo-legislacyjnego. To nasza misja, którą jako niezależna organizacja pozarządowa z sukcesami realizujemy od pięciu lat. Paliwem rakietowym dla naszej działalności jest wiedza o rynku. To dzięki badaniom ankietowym wiemy dokładnie, czego potrzebują przedsiębiorcy z obszaru całego kraju i jesteśmy w stanie te postulaty przekazywać dalej. Dlatego tak ważne jest dla nas, aby możliwie dużo startupów zgodziło się raz do roku poświęcić czas na wypełnienie naszego formularza.

Startupy mogą wypełniać ankiety do 25 września. Formularz znajduje się pod adresem: https://www.startups2019.startuppoland.org

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz