Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Oto oświadczenie Jacka Sasina. Oszczędności ministra topnieją

41
Podziel się:

W 2023 r. oszczędności zgromadzone przez Jacka Sasina znacznie stopniał. Minister ma niemal dwukrotnie mniej pieniędzy niż jeszcze w 2022 r. Nie zmieniły się natomiast wyceny nieruchomości polityka. Od wielu lat tkwią one na tym samym poziomie, mimo że na rynku cena za metr wciąż rośnie.

Oto oświadczenie Jacka Sasina. Oszczędności ministra topnieją
Oświadczenie majątkowe Jacka Sasina. Oszczędności ministra stopniały w 2023 r. (PAP, Wojtek Jargiło)

Każdego roku m.in. osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe mają obowiązek składania oświadczeń o stanie majątku. Ich publikacja ma zapobiegać korupcji. Na stronach sejmowych pojawiły się oświadczenia majątkowe polityków na koniec kadencji. Informacjami o swoich oszczędnościach i nieruchomościach podzielił się m.in. Jacek Sasin.

Oszczędności Jacka Sasina stopniały

W 2023 r. oszczędności polityka znacznie się skurczyły. W poprzednim oświadczeniu minister zadeklarował, że ma odłożone ok. 348 tys. zł. Natomiast w ostatnim dokumencie zadeklarował ok. 170 tys. zł. A zatem ma odłożone o 178 tys. zł mniej.

Z oświadczenia niknęła natomiast pożyczka z Funduszu Świadczeń Socjalnych w Sejmie zaciągnięta na remontymodernizację posiadanych nieruchomości. To oznacza, że Jacek Sasin spłacił już 40 tys. zł zadłużenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Walka z inflacją. "Koniec z Bizancjum, koniec z tym rozpasaniem"

Nadal jednak musi spłacać dwa zobowiązania, które wykazał w poprzednim oświadczeniu. Są to:

W nieruchomościach bez zmian

Nie zmieniła się też liczba nieruchomości. Jacek Sasin zadeklarował, że posiada dom o powierzchni 187,1 m kw., a także działka o powierzchni 750 m kw. W obu przypadkach minister jest współwłaścicielem i ma prawa do jednej trzeciej każdej z nieruchomości.

Jak pisaliśmy przed kilkoma miesiącami w money.pl, polityk od kilku lat nie zwiększa wyceny posiadanych przez siebie nieruchomości, mimo że ceny na rynku wtórnym w Polsce wciąż wzrastają. Minister ponownie zadeklarował, że dom ma wartość ok. 800 tys. a działka – ok. 450 tys. zł.

Wycena wspomnianej działki nie rośnie od 2019 r. Dom na początku kadencji Jacek Sasin wycenił na 650 tys. zł i utrzymywał taką wartość aż do oświadczenia za 2021 r.

Oto zarobki Jacka Sasina do września

Nie zabrakło też informacji o zarobkach ministra. Trzeba tu jednak podkreślić, że dotyczą one okresu do 8 września, gdyż taką datę zadeklarował polityk w swoim oświadczeniu.

A zatem od początku roku do początku września Jacek Sasin zarobił:

  • ok. 191,2 tys. zł brutto – pensja z Kancelarii Premiera;
  • ok. 34 tys. zł brutto – dieta poselska (z tego ok. 7 tys. zł było opodatkowane, a pozostała część – nieopodatkowana);
  • ok. 35,5 tys. zł – pensja z Ministerstwa Aktywów Państwowych.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(41)
3xX
miesiąc temu
przetransferował już kasę na zachód (może wschód) a nieruchomości przepisze na rodzinę, mam nadzieję, że znajdą sposoby aby wyrwać im CAŁĄ zrabowaną kasę!!!
Ciekawski Geo...
miesiąc temu
ciekawe ile przytulił za fuzję Lotosu?
Mazur2020
miesiąc temu
Sasin oddaj pieniądze za wybory, które się nie odbyły!!! Ile tam wyszło? - tylko 70 mln zł. Dla Ciebie Sasin to pikuś taka kwota, więc czas zwrócić co sprzeniewierzyłeś!!!!
Obywatel
miesiąc temu
Oddawaj PRZEKRĘCONE 70 mln moich pieniędzy !!!!!
Fish
miesiąc temu
No sasin szykuj szczoteczkę do zębów., I trochę bielizny osobistej przyda na trochę....
...
Następna strona