Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Otwarcie granic w strefie Schengen. Nie będzie kwarantanny po powrocie do kraju

39
Podziel się

Od soboty, czyli właściwie od północy 13 czerwca Polska otwiera granice. Zniesione zostaną kontrole. Zamknięte jednak pozostaną zewnętrzne granice UE.

Kontrole na wewnętrznych granicach UE będą jedynie wyrywkowe.
Kontrole na wewnętrznych granicach UE będą jedynie wyrywkowe. (WP)
bErVmQIB

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostały rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji dotyczące otwarcia granic Polski w ramach strefy Schengen.

Oznacza to, że w nocy z 12 na 13 czerwca Polska przywraca pełny ruch graniczny w ramach granic wewnętrznych Unii Europejskiej.

bErVmQID

Kontrole będą prowadzone jedynie wyrywkowo - tak, jak to się odbywało przed pandemią koronawirusa i wprowadzeniem obostrzeń granicznych w Polsce. Oznacza to również brak konieczności przechodzenia dwutygodniowej kwarantanny po przybyciu do kraju.

Zobacz także: Zobacz: Kiedy otwarcie granic? Minister podaje państwa, do których pojedziemy na początku

"Podróżni zyskają na powrót prawo do swobodnego wjazdu, wyjazdu oraz tranzytu przez terytorium RP. Nie będą musieli odbywać kwarantanny. Kraje sąsiadujące z Polską zostały już poinformowane o ruchu Polski. Dzięki temu mają czas na przygotowanie się na zmiany" - informuje resort spraw wewnętrznych i administracji.

bErVmQIJ

Skąd wybór tego terminu otwarcia granic? Ma to związek z zaleceniami Komisji Europejskiej, która rekomendacjami, aby znieść kontrole granic wewnętrznych w UE od 15 czerwca 2020 roku.

Zamknięte pozostają jednak granice zewnętrzne. Dotyczy to Ukrainy, Białorusi i Rosji. Wyjątek stanowi jedynie z Litwa. Tu granice zostały zniesione w piątek o godzinie 9:00 - więc już teraz możliwe jest swobodne przekraczanie granicy polsko-litewskiej - informuje RMF24.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErVmQJe
KOMENTARZE
(39)
Ube
rok temu
Zarażonych Ukraińców spoza UE też już się palimy aby ściągać, czy jeszcze nię?
Rekin
rok temu
A gdzie jest ta korona? Daliśmy się nabić w butelkę
dhretj
rok temu
Lepiej zajmijcie się tymi chorymi naHIV bo oni są zawsze a wy nic sobie z tego nie robicie
bErVmQJf
Realista
rok temu
Brawo, to pokazuje jaką ścieżką jest korona wirus, później będą mogli mówić, otworzyliśmy Wam granice, to wasza wina, teraz wprowadzamy jeszcze większą kontrolę nad Wami, i jeszcze większy Matrix....
Realista
rok temu
Brawo, to pokazuje jaką ścieżką jest korona wirus, później będą mogli mówić, otworzyliśmy Wam granice, to wasza wina, teraz wprowadzamy jeszcze większą kontrolę nad Wami, i jeszcze większy Matrix....
...
Następna strona