Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

OZE w Polsce. W jakim kierunku zmierzamy?

W jakim kierunku zmierzają odnawialne źródła energii w Polsce? - Już kilka ostatnich lat, a szczególnie ostatni rok pokazuje, że jest trend zainteresowania OZE, głównie tym w małej skali. Obserwujemy duży przyrost małych instalacji, prosumenckich. Jest to efekt uruchomienia pewnych systemów wsparcia i wspierania poprzez politykę energetyczną i politykę państwa rozwoju tego typu źródeł energii. Widzimy też duże zainteresowanie, jeśli chodzi o wielkoskalowe projekty, to nie tylko mikroinstalacje - powiedział w programie "Money. To się liczy" Rafał Gawin, prezes Urzędu Regulacji Energetyki. - Myślę, że bardzo ciekawe wnioski przyniosły ostatnie aukcje OZE. One pokazują, że rozwój odnawialnych źródeł energii prym wiodą dwie technologie: wiatrowe i fotowoltaika. Ostatnia aukcja pokazała też, że na tym rynku istnieje bardzo duża konkurencja między instalacjami wiatrowymi i słonecznymi - dodał Gawin w rozmowie z money.pl.

0
0
8
Podziel się
Komentarze (8)
zobacz więcej komentarzy (8)
KOMENTARZE
(8)
Kordel
2 lata temu
Mam panele fotowoltaiczne, firma Maxcom eco Energy mi montowała. generlanie polecam każdemu taką inwestycję, dla dobra nas wszystkich, ale i zysk z tego będzie.
Nie fachowiec
2 lata temu
Do sceptyków - ludzie co Wy piszecie ?!!!! Mam instalację solarną od 5 lat - miała się spłacić w 10 lat, a przez podwyżki prądu spłaci się w 8. Super z Was fachowcy
jampol
2 lata temu
I to jest fakt , tylko firmy instalujące na tym zarabiają , reszta musi ponosić koszta , instalacja , przesyl , to sie nam nie opłaca absolutnie . vide fundusze emerytalne , zarobili na obsłudze , dla nas ochłapy , a teraz co jeśli wszyscy przejdziemy na odnawialne energetyka upadnie ??????? wątpię !!!!!!!!!
bnnnnnn
2 lata temu
artykul sponsorowany , wierzyc nie mozna
Trzeźwy
2 lata temu
Przykro mi, ale obliczyłem że w sumie za sponsoruję energię czyli za prąd zapłacę z góry, a chciałbym aby za nadwyżki prądu mi zapłacono a nie zabrano za friko. przecież to ja płacę za instalację. Jak inwestuję to chcę z też na ty zarabiać.