Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Paczkomaty na parafii. Firmy liczą na współpracę z kościołem

30
Podziel się:

Zarówno InPost jak i Poczta Polska liczą na przychylność księży i możliwość wykorzystania terenów parafialnych przy stawianiu nowych automatów do odbioru i nadania paczek.

Paczkomaty na parafii. Firmy liczą na współpracę z kościołem
InPost rozwija dostęp do paczkomatów. (money.pl, Rafał Parczewski)
bEEvlYTF

Parafie często mają bardzo dobre lokalizacje. W mniejszych miejscowościach skupia się przy nich życie społeczne, w większych miastach są kolejnymi miejscami, o które można by uzupełnić sieć.

To dlatego firmy kurierskie walczą o współpracę z kościołem - wyjaśnia "Rzeczpospolita". Oferta musi być atrakcyjna, ale też korespondować z powagą miejsca, dlatego operatorzy niezwykle delikatnie podchodzą do tematu.

Wśród zainteresowanych są najwięksi gracze na rynku państwowy operator Poczta Polska i InPost.

bEEvlYTH

Firma Rafała Brzoski, zwróciła się do parafii w całym kraju z oferta wynajmu gruntów kościelnych pod automaty paczkowe. Jedna z nich została złożona Kurii Diecezjalnej Płockiej - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Zobacz także: Drony będą dostarczać paczki. Przełom może nastąpić już w 2023 roku

Spółka oferuje nie tylko możliwość rozwoju społeczności, ale i bardzo wymierne korzyści, jak stały, miesięczny dochód 500 zł czynszu i ekwiwalentu za prąd. Również dla księży ma być pomocny w celu komunikacji z parafianami, ale też wymianą dokumentów z kurią czy inną parafią - wylicza dziennik.

bEEvlYTN

Poczta Polska również nie odpuszcza. Choć jak oficjalnie przyznaje, jak do tej pory nie ma jeszcze punktów w parafiach, ale te lokalizacje są dla operatora bardzo atrakcyjne.

- Lokalizacje na terenach parafii podlegają takim samym kryteriom oceny, jak inne typy lokalizacji, np. przy marketach, galeriach handlowych czy placówkach pocztowych, a jednym z nich jest możliwość nieograniczonego dostępu do automatu 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, w tym dogodna możliwość podjazdu kuriera i klientów – przekazała "Rz" Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty.

Wyścig o parafie to ważny element ekspansji obu sieci. Zwłaszcza, że rynek robi się coraz bardziej ciasny. Sieci automatów budują przecież również DHL i AliExpress, a automatową ofensywę szykują Allegro, Orlen i Żabka - wskazuje dziennik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEvlYUi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(30)
nic44
5 miesięcy temu
przecież muszą mieć kase na dziwki samochody dzieci ktore zmajstrowali i swoje rozrywki a dopiero póżniej parafia
Szaweł
5 miesięcy temu
Prawie jak za czasów Jezusa. Przed świątynią handel, oferowanie różnego rodzaju usług. I plebania zarobi i handlarz. To jest chrześcijaństwo po polsku.
Wichajster
5 miesięcy temu
Jak postawi poczta to będzie można się pomodli żeby w środku nie było awizo.
bEEvlYUj
oszast
5 miesięcy temu
Jeżeli po-kost zacznie być uczciwą firmą dbającą o klienta i ODPOWIADAJĄCĄ na pisma ws reklamacji to może postawić paczkomat na placu św. Piotra.. Póki co dla mnie to po części zbiór zwykłych prostaków począwszy od części kurierów rzucających przesyłkami po pion panienek od reklamacji... Straciłem dzięki wam ok 500-700zł kmioty. Reklamacja i pisma bez odzewu.
JAN22
5 miesięcy temu
Czy parafia zapłaci podatek od de facto działalności gospodarczej?
...
Następna strona