Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Palety drogie jak nigdy. Czeka nas fala drożyzny? To papierek lakmusowy całej gospodarki

56
Podziel się:

Palety nigdy nie były tak drogie. Za jedną trzeba zapłacić trzy razy więcej niż przed rokiem. Wraz z cenami palet podrożeją usługi logistyczne, a z nimi w zasadzie wszystko, co wymaga transportu z punkt A do punktu B.

Palety drogie jak nigdy. Czeka nas fala drożyzny? To papierek lakmusowy całej gospodarki
Palety w 2021 roku są trzy razy droższe niż w analogicznym okresie rok temu (Adobe Stock)

Palety są trzy razy droższe niż przed rokiem. Może ta informacja nie rozgrzewa tak, jak podwyżki prądu, ale wzrost ceny palet odbije się na cenach innych produktów. Cała branża logistyczna odczuje ten wzrost, a co za tym idzie, także klienci korzystający z usług firm transportowych zapłacą więcej za przewóz towarów.

Jak informuje portal obserwatorlogistyczny.pl – palety w tym roku są trzy razy droższe niż 12 miesięcy temu. Winne temu są przede wszystkim ceny drewna, które winduje ogromny popyt na ten surowiec w USA i Chinach.

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego ostrzegała też rząd do wolnej sprzedaży 20 proc. Oferowanego surowca, może skończyć się niekontrolowanym wzrostem cen. Jak informuje obserwatorlogistyczny.pl, na sytuacji zyskują Lasy Państwowe, które sprzedają drewno temu „kto da więcej”

Zobacz także: Wakacje 2021. Rodzicu, sprawdź autokar zanim ruszy z twoim dzieckiem. Jak to zrobić?

Ceny drewna w Polsce potrafią wzrosnąć skokowo praktycznie z dnia na dzień. Dla przykładu drewno sosnowe kosztowało jeszcze nie dawno 230 zł za metr sześcienny. W tej chwili jego cena to 650 zł za metr sześcienny. Drewno wykorzystywane przy produkcji palet kosztuje 500 zł za metr sześcienny, a w tamtym roku trzeba było zapłacić tylko 250 zł za metr sześcienny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(56)
Krzysiek
3 lata temu
Palet nie trzeba robić z drzewa. IKEA ma palety z makulatury. W logistyce istnieje coś takigo jak wymiana Euro palet.
oko
3 lata temu
***** *** i ich elektorat
Prawdziwy Pol...
3 lata temu
Najważniejsze że jest 500+ i tania wódka
Alojz
3 lata temu
Nowy Ład nadchodzi. Trzymać się za kieszenie.
niestety
3 lata temu
to dlatego pisowska mafia wycina w pień wszystko co rośnie i exportuje do Chin aby mieć forse na bierzące obiecanki dla swego durnego elektoratu
...
Następna strona