Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
JCK
|

Pandemia pogorszyła sytuację zawodową. 40 proc. pracowników fizycznych ma gorzej

2
Podziel się

COVID-19 negatywnie wpłynął na sytuację zawodową ponad 40 proc. pracowników fizycznych. 90 proc. z nich jest otwartych na nowe oferty pracy - wynika z opublikowanego raportu "Kariera okiem fachowca".

Pandemia pogorszyła sytuację zawodową. 40 proc. pracowników fizycznych ma gorzej
47 proc. fachowców szuka aktywnie nowych ofert zatrudnienia (Daniel Dmitriew / Forum, RM, Daniel Dmitriew / Forum)
bErfclLV

Między styczniem a majem 2021 r. liczba ogłoszeń oferujących pracę, kierowanych do pracowników fizycznych, wzrosła o 50 proc. wobec analogicznego okresu w ub. roku - czytamy w raporcie pracuj.pl.

- Pracownicy fizyczni to jedna z najbardziej aktywnych rekrutacyjnie grup zawodowych na rynku pracy. Jednym z kluczowych atutów ofert zatrudnienia jest dla nich bezpieczeństwo i stabilność zatrudnienia - napisano. Ważne są również wynagrodzenie i łatwy dojazd.

Jak pokazuje badanie, 47 proc. fachowców szuka aktywnie nowych ofert zatrudnienia. Aż 7 na 10 ankietowanych oczekuje, że w ogłoszeniach będą znajdowały się widełki wynagrodzeń.

bErfclLX
Zobacz także: Zakaz handlu do doprecyzowania. Śniadek: "Tu powinna być zasada: wszyscy albo nikt"

Badanie wykazało, że pandemia koronawirusa wywarła negatywny wpływ na sytuację zawodową ponad 40 proc. pracowników fizycznych. Jak czytamy, 41 proc. respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem, że w swojej branży łatwo znaleźliby nową pracę.

Ankieta wykazała, że główną przyczyną motywacji do zmiany pracy w grupie pracowników fizycznych są zarobki. Czynnik ten stanowi motywację do zmiany dla blisko połowy (49 proc.) badanych. 33 proc. ankietowanych zadeklarowało chęć zmiany zatrudnienia z powodu braku możliwości awansu.

bErfclMd
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErfclMy
praca
rynek pracy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
Reforma LO
miesiąc temu
W liceach ogólnokształcących już powinny być przedmioty do wyboru oprócz matematyki i polskiego, a nie przedłużać podstawówkę o jeszcze 4 lata, już uczniowie zdolni, interesujący się tematyka powinni mieć możliwość wyboru fizyki kwantowej, biochemii, programowania , języków obcych o poszerzonym zakresie o hiszpański, chiński lub japoński, rosyjski/dziś tłumacze dukali/. Proces nauczania tych przedmiotów byłby wydłużony o 4 lata studiów i wtedy można konkurować z uczelniami na całym świecie. Natomiast średniaki wybierali by przedmioty inne i normalnym tokiem tak jak teraz. Nie marnujmy zdolności 1/3 mlodziezy
Pracodawca
miesiąc temu
Chcą zmienić pracę bo pracodawca nie chce już płacić za samo przychodzenie do pracy. Jeśli pracodawca chce aby wykonać cokolwiek to musi już dopłacić dodatkowo w formie dużej premii. Po wykonaniu zadania inny pracownik i tak będzie musiał poprawiać po poprzedniku.