Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Państwowa spółka da pieniądze na wymianę ogrzewania. W puli 2 mln zł

58
Podziel się:

Tauron przeznaczy w tym roku 2 mln zł na dopłaty dla gospodarstw domowych z południa Polski, które zdecydują się wymienić ogrzewanie na bardziej efektywne. W tym roku dofinansowywane będą pompy ciepła.

Państwowa spółka da pieniądze na wymianę ogrzewania. W puli 2 mln zł
Tauron przeznaczy 2 mln zł na dopłatę do wymiany ogrzewania na bardziej ekologiczne (East News, Wojciech Stróżyk)

"Realizowany w ramach Zielonego Zwrotu Taurona atrakcyjny program dofinansowania wymiany ogrzewania umożliwił naszym klientom skorzystanie do tej pory z dotacji w wysokości 1 mln zł, a w tym roku szacujemy podwojenie wartości wypłaconych dotacji" - poinformował prezes Taurona Paweł Szczeszek, cytowany w czwartkowym komunikacie spółki.

4400 zł na wymianę ogrzewania

Prowadzony przez Tauron program dotacji do wymiany ogrzewania w domach jednorodzinnych umożliwia otrzymanie do 4400 zł bezzwrotnego dofinansowania - może to być nawet 100 proc. wartości inwestycji w domowe ogrzewanie o wyższej klasie efektywności energetycznej. Uczestnictwo w programie można łączyć z innymi formami wsparcia, np. dotacjami z rządowego programu "Czyste powietrze".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tak obniżysz rachunki za ogrzewanie. Genialny trik z folią aluminiową!

"Bezzwrotne dofinansowanie przyznawane jest w tym roku na pompę ciepła. Jak pokazała ubiegłoroczna edycja programu, to właśnie dofinansowanie tego urządzenia cieszyło się największym powodzeniem" - podał Tauron.

Jak przekonują przedstawiciele spółki, pompy ciepła, których sprawność może sięgać nawet 600 proc., są najbardziej ekologicznym zastępstwem dla "kopciuchów". "Wynika to wprost ze stosunku energii dostarczonej przez pompę w postaci ciepła do energii wykorzystanej na pracę pompy w postaci prądu" - wyjaśniają eksperci Taurona.

Dotacja spółki Tauron - kto może dostać pieniądze

O dofinansowanie mogą ubiegać się właściciele domów jednorodzinnych z województw, w których działa Tauron: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego, a także na obszarze obsługiwanym przez partnera technicznego, realizującego zlecenie instalacji.

Bezzwrotne dofinansowanie do wymiany ogrzewania w programie "Ogrzej się z Tauronem" jest realizowane w ramach Ustawy o efektywności energetycznej oraz strategii spółki Tauron Sprzedaż w zakresie poprawy efektywności energetycznej poprzez przyspieszanie modernizacji indywidualnych źródeł ciepła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(58)
Lolek
2 miesiące temu
Ha, ha. Monopolista handlujący prądem, dofinansowuje ogrzewanie na prąd. A gdyby miał monopol na handel węglem, to by pewnie dofinansowywał "kopciuchy".
sdv
2 miesiące temu
Energia droga, a co się dzieje z kasą za opłaty emisyjne CO2? Znieście je, a energia będzie tańsza. Podobno to ok 50% naszych rachunków za prąd. Te podwyżki cen paliw, gazu, energii, ale też podatków, ZUSu (składki zdrowotnej), płacy minimalnej zostaną przerzucone na klientów. Po d.... dostanie zwykły Kowalski. Ceny usług, produkcji i materiałów rosną, a więc ceny towarów, za które płacimy. Przedsiębiorcy musza podnieść ceny albo będą zamykać firmy i zwalniać ludzi. Nie będą dokładać do interesu, też mają rodziny i być może niepracujące żony. Trzeba wziąć życie we własne ręce, bo politycy będą zawsze zadłużać Państwo i trwonić publiczne pieniądze. Zobaczcie ksiazkę pt. "Chcę być szczęśliwy i bogaty, a nie tylko szczęsliwy", by samemu stworzyć sobie finansowe bezpieczeństwo. Pokazują w niej jak generować pieniądze i nie musieć pracować do końca życia
ferdek
2 miesiące temu
"których sprawność może sięgać nawet 600 proc." Widział ktoś coś takiego ???
ferdek
2 miesiące temu
"których sprawność może sięgać nawet 600 proc." Widział ktoś coś takiego ???
ferdek
2 miesiące temu
"których sprawność może sięgać nawet 600 proc." Widział ktoś coś takiego ???
...
Następna strona