Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KFM
|

Można dostać zwrot pieniędzy za ogrzewanie. Jest wzór wniosku

236
Podziel się:

Na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska dostępny jest wzór wniosku o refundację kosztów podatku VAT dla gospodarstw domowych ogrzewających się gazem - poinformował resort. Zwrot VAT mają rozliczać samorządy; wniosek należy składać w urzędzie gminy - dodano.

Można dostać zwrot pieniędzy za ogrzewanie. Jest wzór wniosku
Resort klimatu i środowiska, zarządzany przez Annę Moskwę, opublikował wzór wniosku o refundację podatku VAT za dostarczone paliwa gazowe w 2023 r. (Getty Images, © 2022 Bloomberg Finance LP)

Chodzi o wzór wniosku o wypłatę refundacji podatku VAT za dostarczone paliwa gazowe w 2023 r.; jest on dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Jak wskazało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Klimatu i Środowiska, refundacja poniesionych kosztów podatku VAT dotyczy gospodarstw domowych, które ogrzewają się gazem i spełniają kryterium dochodowe dodatku osłonowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Program Money.pl 13.01 | Nowe ceny prądu męczą firmy. "Niektóre z nich mogą nie przetrwać"

Wzór wniosku o refundację VAT za paliwa gazowe

Resort podał, że zwrot przysługuje tym gospodarstwom domowym, których przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł brutto w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł brutto na osobę w gospodarstwie wieloosobowym. Zwrot VAT mają rozliczać samorządy. Wniosek należy składać w urzędzie gminy.

"Refundacja podatku VAT będzie dotyczyć ok. 300 tys. gospodarstw domowych" - podał resort.

Ministerstwo przypomniało, że w 2023 roku w ramach obowiązującej ustawy mrożącej ceny gazu obowiązuje ustalona maksymalna cena za gaz na poziomie 200,17 zł netto/MWh. Stawką objęci są odbiorcy, którzy obecnie korzystają z ochrony taryfowej. Obok gospodarstw domowych do tej grupy należą też spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty, producenci ciepła lokalnego dla gospodarstw domowych w spółdzielniach, podmioty użyteczności publicznej: szkoły, uczelnie, żłobki, przedszkola, szpitale i pomoc społeczna, kościoły i organizacje pozarządowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(236)
Kabarety+
rok temu
Do wszystkiego są zwroty i dopłaty ,rządy osób inteligentnych inaczej ,to co robi PiS to jest parodia państwa polskiego.
VATpoeta
rok temu
Czy Równe traktowanie obywateliVAT- wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd Czemu jest gorsza kategoria VAT Czym się charakteryzuje Czy wszyscy nie mogą być ta sama kategoria CzłowiekiemVAT ????? ciekawe co się stanie gdy wszyscy odgapią leżenie i patrzenie,.. ? Gdzie mają zapewnione leżenie, patrzenie ? I piwko VAT, winko VAT itd itp itd, czy bez VAT ? Jeszcze nie napisali ? - bez empatii ? zaczynamy od Krzysztofa... Wałbrzycha wstyd czy porażka ? To Lem ? Czy ktoś inny? Pominięty jak Ci z VAT? A może to ekologiczni VAT ? Albo Czyste powietrze VAT ? Wszyscy myślą ? ..... VATGAZ znowu razem Wygrana! Ale, ale .... Problem zwrotu Vat ChlebOVAt, ZIEMNIAKIVAT, JAJOVAT, WODOVAT, BUTOVAT, MIĘSOVAT... BluzkoVAT, bieliznovat, czapkovat, ??????...? BEZ NAGRODY
Polak
rok temu
Program PiSu: Jak coś spartaczyliśmy, to naprawimy dając wam pieniądze. Cieszcie się i głosujcie na nas, a wykończymy was po wyborach.
Prix
rok temu
Jak na to coś patrzę to dostaje białej gorączki a ciśnienie na maxa !!!!
Lol
rok temu
A Ci co ekologicznie prądem chcą grzać to zostali wprowadzeni w kozi róg. Okazuje się, że ceny węgla i gazu spadają a prądu już nie. Dopłaty do użytkowania 2MW. A kto jest w stanie taka ilością prądu ogrzać dom?
...
Następna strona