Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Papież krytykuje najbogatszych. "Prawdziwym cudem jest dzielenie się"

69
Podziel się:

Papież skrytykował niesprawiedliwy podział dóbr. Zdaniem Franciszka prawdziwym cudem "nie jest pomnażanie, które przynosi sławę i władzę, ale dzielenie się".

Papież krytykuje najbogatszych. "Prawdziwym cudem jest dzielenie się"
Papież Franciszek skrytykował niesprawiedliwości ekonomiczne (Pixabay)
bEDSYyet

Papież Franciszek skrytykował najbogatszych ludzi na świecie. - Pomnażanie dóbr bez sprawiedliwego podziału nie rozwiązuje problemów — powiedział w niedzielę Franciszek podczas spotkania z wiernymi.

Papież nawiązał w swoich rozważaniach do fragmentu Ewangelii o rozmnożeniu chleba i ryb.

- Logika daru bardzo różni się od naszej. My staramy się gromadzić i powiększać to, co mamy, Jezus zaś prosi nas, aby dawać, umniejszać – wyjaśnił Franciszek.

bEDSYyev
Zobacz także: Aquaparki szykują się na czwartą falę. "Jesteśmy pierwsi do zamknięcia"

Papież podkreślił, że prawdziwym cudem "nie jest pomnażanie, które przynosi sławę i władzę, ale dzielenie się, powiększające miłość i pozwalające Bogu dokonywać cudów".

Papież odniósł się do teraźniejszych problemów, które trapią najbiedniejszych na globie. Franciszek przypomniał statystyki, według których codziennie z powodów związanych z niedożywieniem umiera około siedmiu tysięcy dzieci w wieku poniżej pięciu lat.

bEDSYyeB

Kilka miesięcy temu prezydent USA Joe Biden napisał na swoim Twitterze, że teoria skapywania (trickle-down economics) się nie sprawdziła.

Ekonomia skapywania polega na obniżaniu obciążeń fiskalnych najbogatszym, co miałaby docelowo doprowadzić do polepszenia sytuacji materialnej również najbiedniejszych warstw.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSYyeW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(69)
Bodzior
2 miesiące temu
A dlaczego? Kto nie pracuje ten nie je. Ty, tfu!, socjalisto, któremu marzy się kolektywizm. Wystaw na sprzedaż majątek Watykanu, własny i cały księgozbiór watykański.
polak
2 miesiące temu
Może zaczną od SIEBIE,wypominać innym,gdzie ONI mają miliardy.
dansm
2 miesiące temu
To prawdziwy byłby cud , gdyby bogaty podzielił się z biednym.
bEDSYyeX
kris
2 miesiące temu
a Najlepszym -przykladem jest-pokazanie od --SIEBIE--mam na mysli --Bardzo Bogatych Polskich ---Biskupow,wytlumacz im to --Franciszku................
jan k
2 miesiące temu
to ten nasz FLASZKA też się musi podzielić ?????
...
Następna strona