Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
paragony
20.10.2020 09:41

Paragon jak faktura uproszczona. Resort finansów tłumaczy, jak wykazać je w nowym JPK VAT

Do końca roku paragony fiskalne uznane za faktury uproszczone nie będą musiały być wykazywane w nowym JPK_VAT odrębnie - informuje Ministerstwo Finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Finansów)
Ministerstwo Finansów przekazało najnowsze objaśnienia dotyczące paragonów fiskalnych, które uznane są za faktury uproszczone.

Zmiana nastąpi dopiero od 1 stycznia 2021 r. Od nowego roku wszystkie paragony fiskalne uznane za faktury uproszczone będą wykazywane odrębnie w nowym JPK_VAT, obejmującym deklarację i ewidencję tego podatku - wynika z tzw. objaśnień podatkowych Ministerstwa Finansów.

E-paragony mają pomóc w ograniczaniu pandemii koronawirusa.
Koronawirus w Polsce. Sejm zamierza przyśpieszyć wejście e-paragonów

MF przypomina, że nowy JPK_VAT (deklaracja + ewidencja) wszedł w życie 1 października 2020 r.

Zgodnie z wyjaśnieniami fiskusa, paragon fiskalny do kwoty 450 zł brutto (100 euro) z numerem NIP nabywcy stanowi fakturę uproszczoną.

Zamieszanie podatkowe. "Do 450 zł dostaniemy paragon z numerem NIP"

Faktura taka jest traktowana jak standardowa faktura, na jej podstawie podatnik może skorzystać z prawa do odliczenia podatku naliczonego, jak również zaliczyć wydatek do kosztów uzyskania przychodów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-10-2020

ab negatioDaaaaawno temu , chłop płacił dziesięcinę (10%) panu , drugie tyle plebanowi i to się nazywało wyzysk. Do tego nie prowadził żadnej ewidencji. Dzisiaj … Czytaj całość

20-10-2020

JATen filozof powymyślał takie cuda, że sam chyba nie wie o co w nich chodzi.

20-10-2020

DanielPrzez pandemię nie mam zleceń. Urząd zablokował mi wszystkie konta. Jako jedyny żywiciel rodziny nie mamy jak zarobić nawet na jedzenie. Przechodzę … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (20)