Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Pensja nauczyciela uzależniona od pensji minimalnej. ZNP zbiera podpisy pod projektem obywatelskim

79
Podziel się:

- Zbieramy podpisy pod projektem obywatelskim. Ma być w nim zapisane, że pensja nauczyciela będzie uzależniona od pensji minimalnej lub średniej - powiedział w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

- Solidarność idzie ramie w ramię z rządem. List to próba ratowania wizerunku - uważa Broniarz.
- Solidarność idzie ramie w ramię z rządem. List to próba ratowania wizerunku - uważa Broniarz. (East News)

- Nie oglądamy się na NSZZ Solidarność, bo ich pismo do premiera to zwykła polityczna ustawka - dodał Broniarz. - Solidarność idzie ramie w ramię z rządem. List to próba ratowania wizerunku. Nic więcej. Gdyby Solidarność nie wyłamała się w kwietniu, dziś sprawy wyglądałyby zupełnie inaczej, bylibyśmy w innym miejscu.

Szef ZNP zapowiedział, że do końca września trwają konsultacje ws. strajku. Zostały one przedłużone, gdyż obecnie szkoły zmagają się z chaosem związanym z podwójnym rocznikiem.

Dyrektorzy szkół narzekają głównie na kłopoty związane z ułożeniem planów lekcji.

Zajęcia trwają do 19-20. W szkołach brakuje nauczycieli kluczowych przedmiotów, problemem jest też ciasnota. W niektórych salach brakuje ławek i krzeseł.

1 października będzie wiadomo, że nauczyciele jeszcze przed wyborami przystąpią do strajku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(79)
Kaczka
4 lata temu
Wy wszyscy najpierw sobie te Kartę Nauczyciela przeczytajcie bo powtarzacie jak zdarta płyta, że trzeba zlikwidować, a na oczy jej nie widzieliście.
Kaczka
4 lata temu
U nas nowa anglistka po dwóch tygodniach od rozpoczęcia roku szkolnego złożyła wypowiedzenie bo rady nie dała. Obecnie pozostali anglisci maja po 30 i więcej godzin dydaktycznych, czyli przy tablicy. Ja składam wypowiedzenie w maju.
Bewela
4 lata temu
Marzę pracować od 7.30 do 15.30. Trochę przed pierwszą lekcją, by przygotować sprzęt. Poza tym 15 minut przerwy na sniadanie i toaletę. Dodatkowo wszystko do pracy w pracy i biuro, żeby sobie nawzajem nie przeszkadzać. Każdy nauczyciel winien mieć do dyspozycji komputer z dostępem do Internetu i drukarkę, tak jak w kazdym innym biurze. Dodatkowo długopisy i inne potrzebne materiały biurowe. Informatyka na zawołanie jak coś nie działa jeśli chodzi o sprzęt. Poza godzinami pracy mam dom i rodzinę i tylko tym będę się wtedy zajmować.
no cóż
4 lata temu
Drodzy zrozumcie w końcu jedno. ja jestem nauczycielem i chciałabym być ttraktowna z Kodeksu Prac, a nie karty.atem: 1. urlop w wybranym przeze mnie terminie - przy mojej pensji chętnie skorzystam z wrześniowych , październikowych lub majowych ofer wczasów. Co w tym czasie będzie sie działo w klasach, które uczę >? Nie wiem - to nie mój problem - żadnych wycieczek poza godzinami pracy , - konsutacje z rodzicami i zebrania tylko w godzinach pracy, tzn. od np. 7 -15, albo 8-16. Proszę bardzo - żadnych rad szkoleniowych i innych w godzinach popołudniowych. - do tego 4 dni urlopu na żądanie. Jeste za. Naprawdę.
Erazm
4 lata temu
Pensja nauczycieli powinna być uzależniona od 40 godzin pracy tygodniowo niech już będzie po 45 minut...
...
Następna strona