Notowania

Pensja nauczyciela uzależniona od pensji minimalnej. ZNP zbiera podpisy pod projektem obywatelskim

- Zbieramy podpisy pod projektem obywatelskim. Ma być w nim zapisane, że pensja nauczyciela będzie uzależniona od pensji minimalnej lub średniej - powiedział w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
- Solidarność idzie ramie w ramię z rządem. List to próba ratowania wizerunku - uważa Broniarz.

- Nie oglądamy się na NSZZ Solidarność, bo ich pismo do premiera to zwykła polityczna ustawka - dodał Broniarz. - Solidarność idzie ramie w ramię z rządem. List to próba ratowania wizerunku. Nic więcej. Gdyby Solidarność nie wyłamała się w kwietniu, dziś sprawy wyglądałyby zupełnie inaczej, bylibyśmy w innym miejscu.

Szef ZNP zapowiedział, że do końca września trwają konsultacje ws. strajku. Zostały one przedłużone, gdyż obecnie szkoły zmagają się z chaosem związanym z podwójnym rocznikiem.

Dyrektorzy szkół narzekają głównie na kłopoty związane z ułożeniem planów lekcji.

Zajęcia trwają do 19-20. W szkołach brakuje nauczycieli kluczowych przedmiotów, problemem jest też ciasnota. W niektórych salach brakuje ławek i krzeseł.

1 października będzie wiadomo, że nauczyciele jeszcze przed wyborami przystąpią do strajku.

Tagi: pensja nauczyciela, strajk nauczycieli, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-09-2019

xxzlikwidować kartę nauczyciela, wszystkie przywileje, umowy kontraktowe tak, jak w innych firmach.

13-09-2019

uczenza co biorą kase nauczyciele 3 miesiące wakacji nic nie uczą a dzieci muszą brać korepetycje co tylko nauczyciele chcą zarabiać niech idą prywatnie … Czytaj całość

13-09-2019

łeeeeeeeeMoja małżonka położyła papierek, i podziękowała za tak wspaniała pracę. Na jej miejsce od 3 miesięcy dyrekcja nie może znaleźć nauczycielki ( … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (79)