Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Pensje urzędników zostaną zamrożone. Rząd szuka oszczędności

239
Podziel się

To nie będzie dobry rok dla pracowników administracji publicznej. Rząd zaciska pasa. Dodatkowe wydatki na pensje zostają zamrożone.

Pensje urzędników zostaną zamrożone. Rząd szuka oszczędności
Urzędnicy znów nie mogą liczyć na podwyżki. (money.pl, Rafał Parczewski)
bEaenahx

Rząd planuje spore oszczędności w administracji. W projekcie ustawy okołobudżetowej na 2021 r. zapisał, że koszty zatrudnienia urzędników w 2021 r. nie mogą przekroczyć tegorocznych wydatków - pisze "Rzeczpospolita".

To oznacza zamrożenie pensji, brak podwyżek i mniej nagród. Rząd bowiem zapowiedział, że w 2021 r. nie będą tworzone w urzędach fundusze nagród.

bEaenahz

Co to oznacza dla pracowników? Otóż wciąż będzie można liczyć na nagrodę za szczególne osiągnięcia, jednakowoż musi się ona zmieścić w funduszu wynagrodzeń danego urzędu zaoszczędzonych na pracownikach przebywających na zwolnieniach lekarskich, urlopach wychowawczych czy wynikających z nieobsadzenia etatów w urzędzie - wyjaśnia dziennik.

To pozwoli zaoszczędzić 694 mln zł w całym 2021 roku - wynika z ustawy okołobudżetowej.

Szykują się również redukcje w zatrudnieniu. Nawet co piąty urzędnik państwowy może wkrótce stracić pracę informował parę dni temu na łamach "Gazety Wyborczej" Andrzej Radzikowski, przewodniczący OPZZ .

Zobacz także: Rekonstrukcja rządu. Emilewicz tłumaczy odejście Szumowskiego
bEaenahF

Cięcia kadrowe mają dotknąć m.in.: administrację rządową, kontrolę państwową i ochronę prawa, jednostki budżetowe, państwowe fundusze celowe, czy pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dodatkowe oszczędności dotyczą odpraw zwalnianych pracowników. Zmniejszenie odpraw jest możliwe dzięki zapisom, które znalazły się w tzw. tarczy antykryzysowej 4.0 - o czym informowaliśmy w money.pl. Natomiast redukcję etatów w budżetówce zapewniła druga odsłona tarczy. Premier Mateusz Morawiecki mówił w kwietniu - przy jej ogłaszaniu - o konieczności zaszczepienia "genu oszczędności" w sektorze publicznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaenaia
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(239)
kokos
8 miesięcy temu
Ale sobie wysokie podwyżki o szybciorem chcieli dać !!! SKALDAL !!!
Alicja
8 miesięcy temu
Jakie pensje zmrożone - od wielu lat nie było grosza podwyżki.
mmg
9 miesięcy temu
Jak się ma zamrożenie prac do podwyżek, które sobie Ci uje przyznali? Ciśnie mi się na usta obraźliwe określenie tych pań i panów ale się powstrzymam.
bEaenaib
wujek
9 miesięcy temu
Zabrać chleb tym, którzy pracują za niewielkie pieniądze, gdzie praca jest średnio atrakcyjna a sobie walnąć takie podwyżki. Brawo PIS, Prawo i Szantaż, Prawo i Sponiewieranie, Prawo i Socjal. Nie warto pracować w tym kraju, mam dosyć.
emeryt budżet...
9 miesięcy temu
zamrożone płace. Śmieszne to wszystko, co tam jest jeszcze do zamrożenia? A telewizja to czyja? Nowa prowadząca śniadaniową telewizję dostanie 25 tyś. ? z mojego abonamentu? nie życzę sobie takiego rozdawnictwa ponieważ ja w ogóle nie oglądam tego programu. I tu kochani rządzący pomyślcie jedni zarabiają krocie a drugich się mrozi.
...
Następna strona