Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

PFR szuka prezesa. Do pierwszego konkursu nikt się nie zgłosił

5
Podziel się:

Rada Nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa oraz wiceprezesów - podał PFR w komunikacie. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia.

PFR szuka prezesa. Do pierwszego konkursu nikt się nie zgłosił
Prezesem zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju jest nadal Paweł Borys (PAP, Tomasz Gzell)

10 listopada 2023 Paweł Borys poinformował, że z końcem kadencji Zarządu PFR, czyli z końcem 2023 r. zrezygnuje z kierowania Funduszem, ustąpi także z funkcji szefa Rady Nadzorczej BGK.

Konkurs na prezesa PFR

Rada Nadzorcza PFR już jeden konkurs na stanowisko prezesa Grupy PFR zamknęła bez rozstrzygnięcia. W konkursie na stanowisko prezesa nie wpłynęła bowiem żadna kandydatura.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Impact '24: Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania

Funkcję prezesa do czasu wyboru nowych władz nadal pełni Paweł Borys.

Przypomnijmy, że jako szef Polskiego Funduszu Rozwoju Borys realizował część kluczowych projektów rządu PiS, takich jak np. Pracownicze Plany Kapitałowe czy powstanie polskiej agencji ratingowej.

Dlaczego nikt nie chce kandydować na stanowisko prezesa PFR? - Ryzyko, że będzie się prezesem przejściowym, było zbyt duże. Dlatego też na czele PFR nadal stoi Paweł Borys - mówili nam informatorzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Agula
2 miesiące temu
Do diabla nastepny zarzad?Mamy bajwiekszy rzad w historii plus te wszystkie agencje tow. czule przytulone do rzadu
kesut
2 miesiące temu
POszukajcie wśród naleśnikarzy.
Victor
2 miesiące temu
Nieopłacalne i zbyt ryzykowne bo trzeba coś robić i tu ani dyplom kolego i koleżanko humanum ani magister okaże się tylko członkiem.
AQQ
2 miesiące temu
Pora zająć się oszustwem na WIBOR skoro NBP nie obniża stóp procentowych pomimo spadku inflacji, a Minister Finansów tak naprawdę zablokował wakacje kredytowe - wszystko po to, żeby banki w bieżącym roku zarobiły ponad 2X więcej niż w poprzednim kosztem kredytobiorców. W całym 2023 banki zarobiły na czysto niemal 27,6 mld zł. To o 160 proc. więcej niż rok wcześniej mimo wakacji kredytowych, ale twierdzą, że to był ciężki rok dla branży... W tym roku kosztem kredytobiorców i w zmowie z Glapińskim, który nie obniża stóp procentowych pomimo ogromnego spadku inflacji, banki prawdopodobnie zarobią ponownie ponad 2X więcej w stosunku do ub. r. czyli jakieś 50 mld zł. A przypominam, że wbrew wypowiedziom "ekspertów", wakacje kredytowe to nie jest POMOC PAŃSTWA, a zawieszona jedynie w ramach wakacji kredytowych rata, która i tak jest policzona z naliczonymi obecnie WYSOKIMI odsetkami, więc dla banków to złoty interes, tylko odsunięty w czasie gdyż 80% tej raty stanowią doliczone odsetki !!! Dodatkowo to, że zawieszona rata jest bez karnych odsetek za niby opóźnienie nie oznacza, że nie spłacony kapitał z tej raty też jest zwolniony z odsetek - on wciąż pracuje na korzyść banku ! Banki od kilku lat notują rekordowe zyski tylko dlatego, że zastosowały to, czego nie ma na całym świecie: że odsetki banki ustalają sobie same i to podczas trwania umowy, co jest skandalem, bo nie może być tak, że w kredytach na 30 lat raty są nie wiadome razem z finalną kwotą do spłacenia, a na tym polega WIBOR ... Przecież to jest oczywiste, że tak skonstruowane umowy są NIEUCZCIWE, ale dla KNF i UOKiK wszystko jest w porządku ! I na koniec: NIECH CI WSZYSCY BANKSTERZY PRZESTANĄ POWOŁYWAĆ SIĘ NA ETYKĘ, BO GDZIE WIDZĄ ETYKĘ W MIESIĘCZNYCH RATACH, KTÓRYCH 80% STANOWIĄ ODSETKI !!!! GDZIE WIDZĄ ETYKĘ PRZY MANIPULACJI ZWIĄZANEJ Z WIBORem ??? Nigdzie w Europie kredytobiorcy nie są tak bezczelnie (bo przy współpracy z PAŃSTWOWYMI instytucjami takimi jak NBP, KNF, UOKiK, RF i MF) okradani jak w Polsce !!!
Oliwia
2 miesiące temu
Bo nie bedzie mozna krasc bezkarnie jak za PISu