Notowania

PFRON z nowym szefem. Został nim dotychczasowy wiceminister pracy

Z rządu na fotel szefa PFRON-u. Krzysztof Michałkiewicz zastąpi Marlenę Maląg, która w piątek objęła urząd ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Michałkiewicz zastąpił na stanowisku prezesa PFRON Maląg, która w piątek objęła urząd ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. (Fot: Jan Bieleci)

O nowym szefie PFRON (Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) poinformował resort na Twitterze. Dotychczasowa szefowa instytucji, Marlena Maląg, została ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej. Z kolei wiceminister w MRPiPS Kazimierz Michałkiewicz, zastąpi ją na stanowisku szefa Funduszu.

Michałkiewicz ma 66 lat. Z wykształcenia jest socjologiem. Był posłem na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. W latach 2005-2006 sprawował urząd ministra pracy i polityki społecznej w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza.

Od 2015 r. był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w rządzie Beaty Szydło, a następnie w rządzie Mateusza Morawieckiego, oraz pełnomocnikiem rządu do spraw osób niepełnosprawnych.

PFRON to organ administracji publicznej wspierający rehabilitację oraz zatrudnienie osób niepełnosprawnych. PFRON tworzy własne programy pomocowe. Obecnie realizowanych jest kilkanaście programów skierowanych przede wszystkim do indywidualnych osób niepełnosprawnych.

Fundusz utworzono na mocy ustawy z dnia 9 maja 1991 r. o zatrudnianiu i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Obejrzyj: 13. emerytura na koszt pracowników. Skutki odczujemy za 10 lat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: awans, wiadomości, gospodarka, mrpips, pfron
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2019

orzeszkuetatowy oseł; 16 lat. teraz synekura. Że też jeszcze tego pfron-u nie zlikwidowali !!! Najpierw haracz od przedsiębiorcy, potem kasa dla siebie … Czytaj całość

15-11-2019

podatnikA zna Dubienieckiego, Kaczyńską czy może tych speców od PCK co kasę wyprowadzali dla pani z PiSu?

17-11-2019

JhfdTworzy programy pomocowe śmiech na sali , polegają na napychaniu kieszeni niby pracodawcom . To system do wysyłaniu kasy z budżetu a niepełnosprawnych … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)