Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Marlena Maląg przypilnuje 500+ i "trzynastek". Została nową szefową MRPiPS

Posłanka PiS Marlena Maląg nową minister rodziny. Resortu nadzorującego najważniejsze programy socjalne w państwie, które transferują dziesiątki miliardów złotych. Maląg ma doświadczenie samorządowe oraz zarządcze, od 2018 r. jest prezesem PFRON.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Nowa szefowa resortu rodziny. Została nią obecna prezes PFRON Marlena Maląg

Marlena Maląg wchodzi do rządu - została szefową resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. To nauczycielka, urzędniczka, samorządowiec, od 2018 r. prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Obecnie jest także polityczką, bowiem w październikowych wyborach dostała się do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. Maląg dostaje bardzo ważny resort - 500+ i "trzynastki" tylko w 2020 r. to koszt blisko 52 mld zł.

Maląg ukończyła pedagogikę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, ma też m.in. podyplomówkę w zakresie zarządzania. Mandat radnej miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego otrzymała w 2002 r., cztery lata później trafiła do rady powiatu ostrowskiego z listy PiS. Do 2012 r. pełniła funkcję naczelnika wydziału edukacji w ostrowskim urzędzie miejskim, kiedy to - z rekomendacji PiS - została powołana na stanowisko zastępcy prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

W wyborach samorządowych w 2018 r. zdobyła mandat radnej sejmiku wielkopolskiego, jednak w grudniu tego roku została powołana przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko prezesa zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W lutym tego roku minister inwestycji i rozwoju powołał ją w skład Rady Dostępności - ta ma sprawić, że osoby niepełnosprawne zostaną włączone do normalnego życia poprzez likwidację różnego rodzaju barier, np. architektonicznych (program Dostępność+).

Odkąd została prezesem PFRON, wdrożono m.in. programy: "door-to-door", wprowadzający dotacje dla samorządów na przewóz osób niepełnosprawnych; nowy program rehabilitacji kompleksowej; projekt "Aktywni Plus" - łącznie trzy programy zwiększenia zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami; a także programy dotyczące dofinansowania zakupu wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym oraz dofinansowania inwestycji na rzecz niwelowania barier architektonicznych w budynkach wielorodzinnych.

W październikowych wyborach parlamentarnych wybrana na posłankę Sejmu IX kadencji z okręgu kaliskiego, uzyskując 25 tys. 695 głosów.

Obejrzyj: Waloryzacja emerytur. Rząd obiecuje stałą kwotę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-11-2019

Lepszy oxfordLepszy specjalista po oxfordzie np Sikorski lub Rostowski....... A ten Oxford to za pieniadze tatusia???? A tatus za komuny to specjslista … Czytaj całość

08-11-2019

akademikWyksztalcenie prawie zadne....pedagogika,smiechu warte !Nastepny super fakultet;historia ! Tych po historii,to juz bez liku,co jeden ,to wiekszy … Czytaj całość

08-11-2019

KoloBrawo PiS Chwała Bogu To skandal Ludzie którzy tak hejtuja a pobierają i tak 500 + Szkoda mi ich dzieci Forza PiS

Rozwiń komentarze (257)