Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Marlena Maląg przypilnuje 500+ i "trzynastek". Została nową szefową MRPiPS

257
Podziel się

Posłanka PiS Marlena Maląg nową minister rodziny. Resortu nadzorującego najważniejsze programy socjalne w państwie, które transferują dziesiątki miliardów złotych. Maląg ma doświadczenie samorządowe oraz zarządcze, od 2018 r. jest prezesem PFRON.

Nowa szefowa resortu rodziny. Została nią obecna prezes PFRON Marlena Maląg
Nowa szefowa resortu rodziny. Została nią obecna prezes PFRON Marlena Maląg (East News)
bDIDFaid

Marlena Maląg wchodzi do rządu - została szefową resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. To nauczycielka, urzędniczka, samorządowiec, od 2018 r. prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Obecnie jest także polityczką, bowiem w październikowych wyborach dostała się do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. Maląg dostaje bardzo ważny resort - 500+ i "trzynastki" tylko w 2020 r. to koszt blisko 52 mld zł.

Maląg ukończyła pedagogikę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, ma też m.in. podyplomówkę w zakresie zarządzania. Mandat radnej miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego otrzymała w 2002 r., cztery lata później trafiła do rady powiatu ostrowskiego z listy PiS. Do 2012 r. pełniła funkcję naczelnika wydziału edukacji w ostrowskim urzędzie miejskim, kiedy to - z rekomendacji PiS - została powołana na stanowisko zastępcy prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

bDIDFaif

W wyborach samorządowych w 2018 r. zdobyła mandat radnej sejmiku wielkopolskiego, jednak w grudniu tego roku została powołana przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko prezesa zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W lutym tego roku minister inwestycji i rozwoju powołał ją w skład Rady Dostępności - ta ma sprawić, że osoby niepełnosprawne zostaną włączone do normalnego życia poprzez likwidację różnego rodzaju barier, np. architektonicznych (program Dostępność+).

Odkąd została prezesem PFRON, wdrożono m.in. programy: "door-to-door", wprowadzający dotacje dla samorządów na przewóz osób niepełnosprawnych; nowy program rehabilitacji kompleksowej; projekt "Aktywni Plus" - łącznie trzy programy zwiększenia zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami; a także programy dotyczące dofinansowania zakupu wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym oraz dofinansowania inwestycji na rzecz niwelowania barier architektonicznych w budynkach wielorodzinnych.

W październikowych wyborach parlamentarnych wybrana na posłankę Sejmu IX kadencji z okręgu kaliskiego, uzyskując 25 tys. 695 głosów.

bDIDFail
Zobacz także: Obejrzyj: Waloryzacja emerytur. Rząd obiecuje stałą kwotę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIDFaiG
KOMENTARZE
(257)
MagMa
rok temu
Nowa pani ministra ukończyła pedagogikę i zaoczne zarządzanie - kierunki prestiżowe, powiedziałabym, iż wręcz ministerialne! Jak dla mnie to znakomita rekomendacja, ponieważ mam kilka koleżanek i znajomych po pedagogikach, politologiach, marketingach i zarządzaniu, tylko one zazwyczaj albo na kasach, albo za granicą robią karierę konserwatora powierzchni płaskich!
Żenada
rok temu
Przypilnuje 500+? Może by się zagłębiła w problem zarabiających miskę ryżu za swoją prace pracowników socjalnych w całej Polsce ! Za chwile nie będzie miał kto tego ich 500+ przyznawać.
RysioSocialHe...
rok temu
500+ to głupie rozdawnictwo,marnowanie pieniedzy i tyle. Rzad powinien wprowadzić kwote wolna od podatku np. Pierwsze 12 000 zarobione w danym roku, nastepnie zrobić 4 progi podatkowe ostatni na poziomie około 50% dla najbogatszych, plus wziać za morde wszystkich nieuczciwych pracodawcow którzy kombinuja jak moga żeby nie płacić minimalnej i nadgodzin. To jest prawdziwy problem i patologia, kradzież to kradzież! Czym sie różni okradanie i wyzyskiwanie starszej pani na “minimalnej” od np napadu na bank? Niczym a właściwie pierwszy przypadek jest dużo bardziej haniebny.
bDIDFaiH
Mówię jak jes...
rok temu
W latach 80-tych tej okropnej komuny dostałem propozycję głównego księgowego (wtedy nie było dyrektorów finansowych). Odmówiłem bo się na tym nie znałem. Ale za to przyjełem stanowisko kierownika do spraw planowania produkcj bo się na tym znałem. Dzisiaj nikt nie ma oporów przed przyjmowaniem każdego stanowiska. Prowincjonalny nauczyciel z Gorzowa na Premiera Polski - czemu nie (Marcinkiewicz) Nowy Dyzma. Przedszkolanka na Ministra Finansów - super. Aptekarz na wiceministra obrony - trzeba promować młodych (szczególnie po uczelni z Torunia). Gospodyni wiejska jako twarz dobrej zmiany - przecież jej się należało a poza tym nie ma żadnych poglądów i sama nie wie czy je ma. No i teraz mamy nową twarz - nie wiem czy ta pani wie czym będzi się zajmoawała ale na pewno wie ile kosztuje fryzjer i którędy najbliżej na bazarek.
ilog
rok temu
Szkoda, że PFRON od pewnego czasu przestawił się na polityczne tory. Proszę przejrzeć historię strony internetowej PFRONu -same wizyty w okolicach Gorzowa, uściski dłoni na festynach i rozdawanie PFRONowskich gadżetów. Kampania pełną gębą.
...
Następna strona