Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

PGE nie zaangażuje się w budowę Ostrołęki C. Spółka odstąpiła od rozmów

17
Podziel się

Nie będzie wsparcia PGE w projekcie budowy bloku C w Elektrowni Ostrołęka. Grupa deklaruje, że woli angażować się we własne projekty inwestycyjne i strategiczne. Natomiast Ostrołęka C jest wspólnym projektem Energi i Enei.

PGE ostatecznie wycofuje się z inwestycji w nowy blok węglowy o mocy w elektrowni w Ostrołęce.
PGE ostatecznie wycofuje się z inwestycji w nowy blok węglowy o mocy w elektrowni w Ostrołęce. (Materiały prasowe)
bEhfZhcl

"Zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A., deklaruje, że działania strategiczne Grupy PGE w obszarze wytwarzania energii elektrycznej w najbliższych latach koncentrować się będą na realizacji własnych projektów inwestycyjnych i programów strategicznych" – tłumaczy spółka w komunikacie.

Budowa nowego bloku węglowego w Ostrołęce jest wspólnym projektem Energii oraz Enei. Obie firmy zawarły stosowne porozumienie w maju. Zgodnie z nim w planowanej elektrowni Ostrołęka C ma powstać nowy blok węglowy o mocy 1 000 MW brutto.

To właśnie ten blok był tematem negocjacji między PGE, a Energą oraz Eneą. Wszystkie podmioty zasiadły do rozmów w styczniu do rozmów. Teraz jednak PGE odstąpiło od negocjacji.

bEhfZhcn

Wcześniej Enea zobowiązała się, że zapewni Elektrowni Ostrołęka fundusze na realizację projektu. Całość dotacji miałaby wynieść 819 mln złotych - wypłacane od stycznia 2021 roku. To efekt porozumienia z końcówki 2018 roku, zgodnie z którym Enea ma przekazać na projekt 1 mld złotych. Energa natomiast deklarowała wcześniej, że wyłoży nie mniej niż 1 mld złotych. Całość projektu ma wynieść nawet 6 mld złotych.

Zobacz także: Zobacz także: "Formalnie polska elektrownia jądrowa powstaje"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.plb

bEhfZhcO
KOMENTARZE
(17)
Alex
2 lata temu
No popatrz se tylko.Krostopowaty nie tylko na Wolominie sie zna a i siegnal do Ostroleki.Niedlugo Nowa Hute na nogi postawi.Partia chce, narod musi
Polak z krwi ...
2 lata temu
Nie opłaca się wyleczyć chorego dla firm farmaceutycznych. Za to opłaca się go leczyć przez długie lata. Nie opłaca się darmowy prąd. Jak ktoś bierze co miesiąc kilka tysięcy PLN do ręki to trudno mu się pogodzić z obniżeniem wynagrodzenia w imię dobra społecznego.
Polak
2 lata temu
i bardzo dobrze, niech Enea i Energa same się zadłużą a nie szukają jelenia z kasą
bEhfZhcP
fffffffffffff...
2 lata temu
LTE450 też po zmianach w Ministerstwie nie ma szans...
xXx
2 lata temu
No to POwcy płaczą teraz kolejny koreczek zatyka sitko, i z skąd tu kasy brać - śmieszni są 1 miliard a 5 niech PGE wykłada z naszych rachunków najwyżej podniesie się opłaty - i cały misterny plan w p......