Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGE nie zaangażuje się w budowę Ostrołęki C. Spółka odstąpiła od rozmów

Nie będzie wsparcia PGE w projekcie budowy bloku C w Elektrowni Ostrołęka. Grupa deklaruje, że woli angażować się we własne projekty inwestycyjne i strategiczne. Natomiast Ostrołęka C jest wspólnym projektem Energi i Enei.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
PGE ostatecznie wycofuje się z inwestycji w nowy blok węglowy o mocy w elektrowni w Ostrołęce.

"Zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A., deklaruje, że działania strategiczne Grupy PGE w obszarze wytwarzania energii elektrycznej w najbliższych latach koncentrować się będą na realizacji własnych projektów inwestycyjnych i programów strategicznych" – tłumaczy spółka w komunikacie.

Budowa nowego bloku węglowego w Ostrołęce jest wspólnym projektem Energii oraz Enei. Obie firmy zawarły stosowne porozumienie w maju. Zgodnie z nim w planowanej elektrowni Ostrołęka C ma powstać nowy blok węglowy o mocy 1 000 MW brutto.

To właśnie ten blok był tematem negocjacji między PGE, a Energą oraz Eneą. Wszystkie podmioty zasiadły do rozmów w styczniu do rozmów. Teraz jednak PGE odstąpiło od negocjacji.

Wcześniej Enea zobowiązała się, że zapewni Elektrowni Ostrołęka fundusze na realizację projektu. Całość dotacji miałaby wynieść 819 mln złotych - wypłacane od stycznia 2021 roku. To efekt porozumienia z końcówki 2018 roku, zgodnie z którym Enea ma przekazać na projekt 1 mld złotych. Energa natomiast deklarowała wcześniej, że wyłoży nie mniej niż 1 mld złotych. Całość projektu ma wynieść nawet 6 mld złotych.

Zobacz także: "Formalnie polska elektrownia jądrowa powstaje"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.plb

Tagi: ostrołęka c, pge, enea, energa, elektrownia węglowa, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-11-2019

sami zaplacimy za trucie nas3 spółki de facto państwowe, udają że negocjują ze soba, a przeciez musza robic co każe jakiś minister partyjny... Wyjdzie jak zwykle, duży koszt … Czytaj całość

20-11-2019

AdekZa rozdane przez PiS miliardy można było wybudować 4 elektrownie atomowe i mieć dla wszystkich Polaków prąd za darmo przez 20 lat.

20-11-2019

eret4tez braklo kasy....jak na wszystko

Rozwiń komentarze (17)